Bakırköy'de, KHK eylemine ve CHP standına polis saldırısı
02.06.2018 15:19 GÜNCEL

Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda uzun süredir KHK'lere karşı direnen KESK'lilere polis saldırdı.

Birleşik Haziran Hareketi Bakırköy Meclisi'nin aktardığı bilgiye göre, polis HAZİRAN Bakırköy Meclisi'nden 2 kişi ile KHK'lere karşı direnen 11 KESK'liyi gözaltına aldı.

Bakırköy'deki gözaltıların ardından meydanda bulunan kamu emekçileri ve HAZİRAN üyeleri basın açıklaması yapmak istedi. Bakırköy HAZİRAN Meclisi, sosyal medyadan yaptığı bilgilendirmede açıklamanın polis ekipleri tarafından engellendiğini aktardı.

POLİS CHP STANDINA SALDIRDI

KESK ve HAZİRAN üyelerinin gözaltına alınmasının ardından KESK Şubeler Platformu'nun çağrısı ile Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gözaltına alınanların serbest bırakılması için oturma eylemi başlatıldı. Polis oturma oturma eylemine engel olurken, meydanda seçim standı açan siyasi partilerden CHP ve HDP duruma tepki gösterdi.

bakirkoy-de-khk-lere-karsi-direnen-kesk-ve-haziran-uyeleri-gozaltina-alindi-470628-1.

BirGün'e konuşan HAZİRAN üyelerinin aktardığına göre, oturma eylemine izin verilmemesine tepki gösteren CHP'lilerin standına polis saldırdı. 27 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, CHP standına yapılan saldırıda yaralıların da olduğu aktarıldı.

GÖZALTILAR VE SALDIRI PROTESTO EDİLECEK

KHK ile ihraç edilmelerinin ardından Kadıköy ve Bakırköy de 70 haftadır direnişlerini sürdüren kamu emekçilerinin bugün Bakırköy'deki eylemine yapılan polis saldırısı ve gözaltılar protesto edilecek.

Edinilen bilgiye göre, KESK, İstanbul Tabip Odası, TMMOB ve DİSK, bugün saat 19.00'da Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gözaltına alınanların serbest bırakılması ve KHK eylemine yönelik saldırıyı protesto etmek için basın açıklaması gerçekleştirecek.

SALDIRI PROTESTO EDİLDİ

Kamu emekçilerine yönelik saldırı ve gözaltılar, KESK, TMMOB ve TTB tarafından Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda ortak basın açıklaması ile protesto edildi.

GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

Özgürlük Meydanı'ndaki basın açıklamasının ardından, önce öğle saatlerinde gözaltına alınan 13 kişi, daha sonra da akşamüstü gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.