Anasayfa MEDYA Bakırköy Gazetesi’nin internet sitesine sansür uygulandı: Adaletin ölüm belgesi

Bakırköy Gazetesi’nin internet sitesine sansür uygulandı: Adaletin ölüm belgesi

AKP içindeki tartışmaları haberleştiren Bakırköy Gazetesi’nin internet sitesi sansüre uğradı. Gazeteci Yarkadaş, ‘İşte bu adaletin ölümüdür, bu örnek AKP yargısının özetidir’ dedi

Bakırköy Gazetesi’nin internet sitesi AKP içindeki tartışmaları haberleştirdiği gerekçesiyle sansürlendi. Sansüre neden olan haberde AKP içinde liste tartışmalarına yer verildi. Haber üzerine AKP Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane, haber nedeniyle şikâyetçi oldu. Bakırköy 4’ncü Sulh Ceza Hakimi ise sadece habere değil tüm siteye erişimi engelletti.

YANDAŞ HAKİMİN İLK İCRAATI

Eski CHP İstanbul Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş sansüre tepki gösterdi. 2017 yılında yaptığı açıklamayı anımsatan Yarkadaş, kararı veren hakime dikkat çekti. Yarkadaş, “Meğer kendisi, 2017’de TBMM’de açıkladığım ‘Hakim Yapılan AKP’li Avukatlar’ listesinde de ‘AKP Elazığ Merkez İlçe Başkanı’ olarak yer almış. Ne güzel değil mi! AKP Elazığ Merkez İlçe Başkanı iken 45 saniye süren bir mülakatla Hakim yapılacak, sonra ilk görev yerinizde, üyesi olduğunuz partinin ilçe başkanının haksız bir şikayeti üzerine “erişim engeli” kararı vereceksiniz. İşte bu adaletin ölümüdür! Bu örnek AKP yargısının özetidir.” diyerek tepki gösterdi.

Yarkadaş’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “2017 yılında AKP’li avukatların, 45 saniye süren bir mülakatla Hakim olarak atandığını ortaya çıkarmış ve bunun “Partizan Yargı” oluşturma anlamına geleceğini söylemiştim. Hatırlarsanız; AKP yöneticisi yüzlerce avukatın, hakim yapılmasının faciaya yol açacağını söylemiştim. AKP Bakırköy Bld. Meclis Üyeliği listesi ilçe teşkilatında tartışma yaratıyor. İnternette yayın yapan Bakırköy Gazetesi de bu rahatsızlığı ‘Ak Parti’de İsyan’ başlığıyla veriyor. Haberde rahatsızlık yaratan unsurlar da tek tek sıralanıyor. İlginçlik ise bundan sonra. AKP Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane, Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak, habere erişim engeli getirilmesini talep ediyor. Sulh Ceza Hakimi Kadir Nozoğlu da içinde, küfür, hakaret, iftira olmayan bu habere “erişim engeli” koydurtuyor. Devam edelim… Haberi okuduktan sonra, dosyayı buldum ve kararı veren ismin kim olduğuna baktım. Hakim Nozoğlu, tanıdık çıktı! Meğer kendisi, 2017’de TBMM’de açıkladığım “Hakim Yapılan AKP’li Avukatlar” listesinde de “AKP Elazığ Merkez İlçe Başkanı” olarak yer almış. Ne güzel değil mi! AKP Elazığ Merkez İlçe Başkanı iken 45 saniye süren bir mülakatla Hakim yapılacak, sonra ilk görev yerinizde, üyesi olduğunuz partinin ilçe başkanının haksız bir şikayeti üzerine “erişim engeli” kararı vereceksiniz. İşte bu adaletin ölümüdür! Bu örnek AKP yargısının özetidir.”

SON HABERLER

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...

Feridun Düzağaç’tan Alper Taş’a destek çağrısı

İsmi Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına açıklandığı günden bu yana toplumun büyük ilgisiyle...

Saray’dan Yeni Zelanda açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Ukrayna, Rusya’ya yönelik yaptırım listesini genişletti

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Rusya'ya yönelik ilave yaptırımları yürürlüğe koyan kararnameyi imzaladı.

Soldado’dan Ersun Yanal’a övgü

Fenerbahçeli futbolcu Roberto Soldado, teknik direktör Ersun Yanal'ı överek, "Ersun hocamız bana...

AB’den Brexit için koşullu erteleme teklifi

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Avam Kamarası'nın ayrılık anlaşmasını onaylaması...

Mansur Yavaş: 2014 acısını yaşamayacağız

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, bu kadar kötülük karşısında...

Muharrem İnce: Bu bir belediye seçimi, neden beka seçimi olsun?

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, yerel seçimler için...