Anasayfa GÜNCEL Balıkesir'de iki öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı

Balıkesir’de iki öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğun cinsel saldırıya uğraması henüz gündemdeyken, bir skandal olay da Balıkesir Burhaniye’de yaşandı. Burhaniye’de bir ilkokulda iki öğrencisini taciz eden rehber öğretmen olarak görev yapan Ö. A. gözaltına alınıp, tutuklandı.

Olay, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşandı. Bir ilkokulda rehber öğretmen olarak görev yapan Ö.A.’nın öğrencileri uzun süredir taciz ettiği iddia edildi. Tacize uğrayan ilkokul 4.sınıf öğrencilerin durumu anneleriyle paylaşması sonucu ortaya çıktı. Ailenin derhal şikayetçi olması sonucu gözaltına alınan Ö.A. tutuklanarak Burhaniye cezaevine konuldu.

Konuyu gündeme getiren CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin duruma isyan ederek “bu sapık nasıl öğretmen yapıldı anlamak mümkün değil. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullarımızda yaşanan bu skandal olay her yönüyle araştırılmalıdır. Aileler çocuklarını kime emanet ettiğini bilmek istiyor. Bu olay eğitim camiamız içinde yaşanan kelimenin tam anlamıyla bir skandaldır. Söz konusu sapık şahıs, daha evvel Tokat’ta görev yaparken benzer iddialarla yine gündeme gelmiş, polisin evine yaptığı operasyonda şahsın bilgisayarında çok sayıda çocuk pornosu görüntüleri ortaya çıkmış olmasına ve polisin bu görüntüleri mahkemeye sunmasına rağmen görevli hakim tarafından serbest bırakılmıştır. Bununla birlikte, Burhaniye’de gözaltına alınıp, tutuklanan şahsın bilgisayarlarında inceleme yapılmamıştır. Bu akıl alır bir durum değildir. Bu sapığın eğitim camiamız içerisinde nasıl tutulduğu, çocuklarımızın başına nasıl öğretmen yapıldığı, hangi sendikanın üyesi olduğu soruları cevaplanmayı bekleyen sorulardır.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu sorulara cevap vermek zorundadır“ ifadelerini kullandı.

MECLİS ÇOCUKLARIN HAKLARI İÇİN ACİLEN TOPLANMALI

Türkiye’nin her yerinden ardı ardına gelen çocuk istismarı ve tecavüz haberleri herkesin kanını donduran bir durum almıştır. Biz siyasilerin bu konuyu amasız fakatsız zaman kaybetmeden gündeme almamız şarttır. Geçmiş dönemde Çocuk istismarının araştırılması için önerge verdiğimizde bunu reddedenler, bir kereden bir şey olmaz diyenler, eğitim camiasında bu kadar öğrencinin olduğu bir yerde zaman zaman beklemediğimiz hadiseler, müessif hadiseler olabilir diye açıklama yapanlar, yandaş sendikalar, malum vakıflar bu olayların üstünü kapatmaya çalıştılar. Üst üste ayyuka çıkan bu infial yaratan saldırılar, kamuoyunda da bir an evvel gereken düzenlemelerin yapılması gerektiği yönünde ortak fikir birliği oluşturmaktadır. Hiçbir siyasal ayrım ve parti gözetmeksizin bu konuya yaklaşmalı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, acilen toplanıp derhal gereken düzenlemeleri yapmalıdır. Halk bizden bu konuda somut adımlar beklemektedir. Bir tek çocuğumuzun daha istismara uğraması kabul edilemez. Artık radikal adımlar atılmalı ve bu konu ivedilikle çözülüp, Türkiye rahat bir nefes almalıdır.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

9,977AbonelerAbone
- Reklam -

SON HABERLER

Esenyurt Belediyesi’nde intihar girişimi: Evini su basan yurttaş isyan etti

İstanbul Esenyurt'ta şiddetli yağış nedeniyle evine su bastığı için isyan eden bir...

Efsane futbolcu Maradona tutuklandı

Dünyaca ünlü futbolcu Diego Maradona’nın eski sevgilisine olan 5 milyon euro'luk borcundan...

İngiltere’de AP seçimleri için oy kullanma işlemi sona erdi

İngiltere'de Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.İngiltere'ye ayrılan 73...

İstanbul ve Kocaeli’de şiddetli rüzgar: Çatılar uçtu, ağaçlar devrildi

İstanbul ve Kocaeli'de dün geceden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar ve...

Google’dan Semiha Berksoy için ‘doodle’

Arama motoru Google, Semiha Berksoy’u ana sayfasına doodle olarak taşıdı. Opera adına...

ABD’den Assange’a 17 yeni suçlama

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'a, ABD'de "Casusluk Kanunu" kapsamında 17 yeni suçlama yöneltildi.

İstanbul’da iş cinayeti: Atık kağıt işçisi çocuk plastik öğütme makinesine düştü

İstanbul Ümraniye'de geri dönüşüm toplama merkezindeki plastik öğütücü makinesinin içine düşen 17 yaşındaki...

Trump ile Pelosi arasında ‘akıl sağlığı’ atışması

ABD Başkanı Donald Trump'ın, kendisine "Rusya soruşturmasının üstünü örttüğü'' suçlamasını yönelten Nancy Pelosi'ye...

CNN Türk’ten ‘4 kameramanın işine son verildi’ iddiasına açıklama

CNN Türk, CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun “CNN Türk’te katıldığım programı çeken 4 kameramanın...

Raptors seride öne geçti

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) Doğu Konferansı finalinde Milwaukee Bucks'ı 105-99 mağlup eden...

Sonraki haber