-Reklam-
Anasayfa GÜNCEL Barış Yarkadaş: Kurultaydan kaçmak doğru değil

Barış Yarkadaş: Kurultaydan kaçmak doğru değil

CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, vekillere, İl başkanlarına ve Kılıçdaroğlu’na seslendi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ve bir video yayınlayan CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş şunları dile getirdi:


“Kurultay istemiyoruz” diye açıklama yapan arkadaşlarımız, tüzük kurultayında “Üyelere dayalı ön seçim istemiyoruz. Vekilleri ve belediye başkanlarını genel başkan atasın” görüşünde birleşmişti… Oysa ki demokrasinin temel ilkesi, temsilcileri bizzat halkın seçmesidir.

Yarkadaş, “Kurultaya karşı çıkan arkadaşlarımızın ne istemediklerini öğrendik de ne istediklerini öğrenemedik! 600’ün üstünde delege, ön seçim istiyor; demokratik tüzük bekliyor; seçimin muhasebesinin yapılmasını talep ediyor. Bunlara mı karşısınız? Seçimin değerlendirilmesi şart değil mi? Mart ayında yerel seçim var. CHP istemedikçe seçim tarihi öne alınamaz. Gelin ortak bir görüşte birleşelim: Tüm belediye başkan adaylarını üyelerin katılacağı ön seçimle belirleyelim… Böylece söz de karar da yetki de üyelerimizin olsun. Ne dersiniz?” dedi.

“Milletvekili olduğum dönemde; sadece vekillerin değil; belediye başkanından genel başkana dek herkesin üyelerin katılacağı ön seçimle belirlenmesi için Tüzük Komisyonu’na YAZILI önerimi sundum. O dönem bunu başaramadık. Kurultayı toplayıp tüm yetkileri üyelerimize devredelim.” diyen Yarkadaş sözlerine şu kelide devam etti:

” Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da sunduğum yazılı önerilerimin içinde delegelik sisteminin kaldırılması da vardı. SPY’de yapılacak küçük bir değişiklik bu yolu açabilirdi. Ne yazık ki; parti yönetimi bu teklifime sıcak bakmadı. Biz zamanında her şeyi söyledik…”

Bazı il başkanlarımız ve vekillerimizin ‘Kesinlikle kurultay istemiyoruz’ açıklamasını büyük bir üzüntü ve umutsuzlukla izledim… Bizim partimiz bu olamaz! Arkadaşlarımız ‘kurultaydan kaçan siyasetçiler’ görüntüsüne girdiklerinin farkında değil mi? Siyasetçi meydan okur!

Tarih 18 Şubat 2018. Milletvekili olarak katıldığım Beykoz Örgüt Toplantısı… ‘Üyeye dayalı ön seçim uygulansın… Tek adam yaratacak bir tüzük istemiyoruz’ dedim. Bu sözlerimi, Kadıköy, Ümraniye, Kartal ve Şile örgüt toplantılarında da dile getirdim. Kurultaydan hiç kaçmadım.

Genel Başkanımız Sn. Kılıçdaroğlu; saygın olmak kadar saygın kalmak da önemlidir… Size yakışan; 600’ün üzerindeki delegenin ortaya koyduğu talebi dikkate almak ve partimizi kurultaya götürmektir. Biz sizin o cesur ve meydan okuyan tavrınızı özledik… Selam ve saygılarımla..”

- Reklam -

SON HABERLER

Kızgın demir dağladı!

Kızgın demiri uygun ortama bir süre bastırırsanız, dağlamakla kalmaz her yanı saracak...

Türkiye siyasetinin gelip dayandığı çıkmaz

Pazar gününden bu yana Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili kınama, analiz vesaire...

Grillo’dan Zelenskiy’e komedyenler zamanı

Avrupa siyasi arenası yeni bir popülist dalganın etkisi altında. Yaşlı Kıta’daki tepkisel...

‘İnsanı insanla kırdılar’

Cumhur İttifakı’nın, yerel seçim öncesi ve sonrası verdikleri mesajları, bana Pir Sultan...

Çok vahim!

Bugün 23 Nisan.Bizim için en büyük bayram!..

Oradaydım

KONUK YAZAR: MURAT EMİR, CHP ANKARA MİLLETVEKİLİSaldırıların...

Gordon Banks: Efsane kaleciyi hatırlarken

Futbola merak salmaya başladığım siyah beyaz yıllarda belleklerimize kazınmış klişelerden biriydi; “İnsanın...

İşçinin ücretinden yargı kararı olmaksızın kesinti yapılmaz

SORU: Özel bir şirkette aktif satış görevlisi olarak çalışmaktayım. Geçen ay bir...

Özel hasta

Hastane ve kitap son yıllarda benim için pek parlak bir ikili olmadı....

AKP’nin YSK temsilcisi: Belgelerimiz tamamen sağlam

Özel, YSK'den ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yapılan toplantıda İstanbul seçimiyle ilgili...

Sonraki haber