Anasayfa YAŞAM Başarılı olmanın 9 yolu

Başarılı olmanın 9 yolu

1.Sadece kendini düşün
Sedece sen önemlisin, sadece senin menfaatlerin var, sadece sen değerlisin. Bunu unutma. Her kararını bunu düşünerek ver. Sadece sen varsın.

2. Gücün yanında ol
Yükselmek için güç sahibi olman lazım. Güç sahibi olmak için de güce yakın olman lazım. Her zaman güçlülerle iyi anlaş, onların yanında ol. Ta ki sen onlardan daha güçlü olana kadar. Unutma, güç sadece sende olduğu zaman her şeydir. Herkes ya da her şey güce sahip olmak için kullanılabilir ve yok sayılabilir.


3. Taraftarların kadarsın
Güç sahibi olmanın bir yolu da seni destekleyenleri yaratman. Kendini “kazanan taraf” olarak konumla. Ne olursa olsun, en iyisinin her zaman sen olduğunu söyle. Doğru, yanlış gerçek ya da hayal ürünü olabilir anlattıkların. Zaten anlattıklarının hiçbir önemi yok. Önemi olan anlattıklarına kimi inandırdığındır. Taraftarlar ve destekçiler iyi çalışan bir saatin zembereği gibidir. Onları düzenli olarak kurmayı unutma. Çevrendeki potansiyel enerjiyi ve açgözlülüğü kâra ve harekete çevir.

4. Her şeyin bir bedeli vardır
Evet, hayatta her şeyin bir fiyatı vardır. Bu bazen mal mülk, bazen korku, bazen hayatta kalma içgüdüsüdür. Doğru yerde doğru alımları yap. Her şeye sahip olman gerekmiyor. Sadece kullanabileceğin şeylere sahip ol. Gerisini istediğin gibi sat. Senin kazancın en değerlisidir. Senden başka kimsenin kazanamayacağını düşün. Kavramları, değerleri, niyetleri ucuza al, pahalıya sat.

5. Dereler boşa akmasın
Çevrene bir bak. Boşa akan bir dereden ne kazanç gelebilir? Dereyi başka bir şeye değiştir. Değiştiremiyorsan arazisini kullan. Çevre denilen şey büyük bir yanılsama, bunu hatırlat. Önemli olan, o ormanlara, o derelerdeki tesislere, o sahillere nasıl gideceğin. Yol önemli. İnsanlar hareket etmeyi sever, onlara yardımcı ol.

6. Düşünülmeyeni düşün
Akıl, mantık, bilim, pozitif düşünce ya da metafizik seni sınırlandırmasın. Önce düşünülmeyeni, düşünülemeyeni düşün. Sonra bunun gerçek olduğunu tekrarla. Aynı bir mantra gibi, insanların kulaklarına her gün bunu fısılda. Onları bir masalın içinde yaşadıklarına inandır. Masal dünyasının hâkimi ol. Masal içinde yaşayanları kazan. İnsanlar hayalleri sever. Gerçeklikle ilgisi olmayan hayallerini anlat. Korkma, artık hayallerine inanan, senin yarattığın hayaller âleminde yaşayanlar var. Artık istediğin her şeyi anlatabilirsin.

7. Yanlış diye bir şey yoktur
Aslında senin yanlışın diye bir şey yoktur. Doğruları değiştir. Yanlışlarını düşünme, çünkü sen hiçbir zaman yanlış bir şey yapmazsın. Sana yanlışlarını hatırlatanları engelle. Bunun için ne gerekiyorsa yap. Çünkü sansür her zaman insanları gerçeklerden korur. Hayal dünyanı geniş tut. Sonsuz odalı boş duvarlı bir salonda yalnız olsan bile her şeye karar veren sensin. Bunu unutma.

8. Düşünceye hükmet
Düşünülmeyeni düşün ama seninkilerden başka bir şey düşünülmesin. Hatta düşünülmese bile düşünülme ihtimalini bile sen onlardan önce düşün. Olmayana ulaş ve orada engelle. Geleceği kendi fikrinle şekillendir.

9. Farklılıklar gereksizdir
Farklı her şey gereksizdir. Çünkü doğru herkese öğretilmiştir. Farklı bir şey insanların farklı hayaller kurmasına yol açabilir. Onları hayal dünyalarında tutmak için adeta bir bahçıvan gibi bahçendeki tüm farklı bitkileri temizle. Sadece çimen kalsın. Üzerinde çıplak ayakla yürümek strese de iyi geliyor.

Bu maddeler bir yere kadar sizi başarıya götürür.

Tebrikler, lüks aracınızla insanlık il sınırına çok hızlı vardınız.


BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,480AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Trabzonspor’dan Toure açıklaması

Trabzonspor Kulübü, Senegalli futbolcusu Zargo Toure'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Endonezya’nın Komodo Adası 2020’de kapatılacak

Ekolojik düzenin iyileştirilmesi ve canlı türlerinin korunması için Komodo Adası, 2020'den itibaren...

KESK üyelerinden emekçilerin hakları için birlikte mücadele çağrısı

2020-2021 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Aile,...

MMO’dan “Ulaşımda demiryolu gerçeği” raporu: Kaza değil cinayet

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, “Ulaşımda Demiryolu Gerçeği” raporunu açıkladı. Raporda, “kaza” gibi...

İmamoğlu: Belediyeye bağlı iştiraklerde yönetimin yüzde 90’ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu...

Bahçede yaz festivali başlıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Bachçede Yaz Festivali’ 5 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında...

Rusya’da 2 nükleer santralda arıza

Rusya’da halen faaliyette olan 10 nükleer santralden ikisinde, son bir haftada bazı...

Urfa’da taksilere ceza yağdı

Ülke genelinde bugün yapılan ticari araç uygulaması kapsamında Urfa’da belgeleri eksik birçok...

Sahilde drift yapan maganda 10 caretta caretta yuvasına zarar verdi

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, otomobiliyle sahilde drift yapan maganda, 10 caretta caretta yuvasına...

Emin Alper’in ödüllü filmi ‘Kız Kardeşler’ Saraybosna Ana Yarışma’da

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yapan, Emin Alper’in son...

Sonraki haber