Anasayfa GÜNCEL Batur: En az yüzde 65 oy alacağız

Batur: En az yüzde 65 oy alacağız

CHP Konak Belediye Başkan adayı olan Abdül Batur, CHP Konak İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

Berkay Sağol/İZMİR

CHP MYK ve PM tarafından Konak Belediye Başkan adayı olarak ilan edilen Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, partisinin Konak ilçe başkanlığı binası önünde kalabalık bir partili grup tarafından slogan ve alkışlarla karşılandı.

Batur, buradaki konuşmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’na giderek partilileriyle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

“YAŞASIN İZMİR, YAŞASIN CHP”

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da yaptığı konuşmada, Konak adayı olarak gösterilen Abdül Batur’a destek vereceğini belirterek, “Yeni bir sürecin başlangıcı bugün. Bugün Abdül başkanın göreve başlamasının ilk adımı. Örgütle beraber el ele kol kola omuz omuza partimizin ve örgütümüzün başarısı için bir araya geldik. Konak’ın ilk kadın belediye başkanı oldum. Nasıl ki bundan önce 2010 yılında 104 yıllık İzmir Barosu’nun ilk kadın başkanı olduysam ve kadınlar adına bu görevi yerine getiriyor olmaktan dolayı omuzlarımda büyük sorumluluk hissettim. Çünkü Cumhuriyet bir kadın özgürleşmesiydi. Biz bu sorumlulukla Atatürk’e ve Cumhuriyet’e olan borcumuzu ödemek ve demokrasiyi yükseltmek için mücadele ettik. Atatürk Cumhuriyetini, ilke ve inkılaplarını, kadın devrimini sonuna kadar yaşatmaya devam edeceğiz. Yaşasın İzmir yaşasın CHP” diye konuştu.

“SEMA BAŞKANDAN ALDIĞIMIZ BAYRAĞI EN YÜKSEĞE TAŞIMAYA HAZIRIZ”

Görevi en iyi şekilde yapacağını vurgulayan Batur, “Konak’ı en iyi tanıyanla Konak’ı dolaşırım. Her noktasını bildiğimiz Konak’a hizmet etmek için yola çıktık. Bu görev tebliğ edildi. Bu görevi en iyi şekilde yapacağıma eminim. Tecrübeme güveniyorum. Konak İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olacak. Sema Başkandan aldığımız bayrağı en yükseğe taşımaya hazırız,” dedi.

Konak’ta rekor kırmak isteğini belirten Batur, “Narlıdere’de uyguladığımız modeli Konak’ta da uygulayacağız. Her türlü projeyi paylaşarak Konak’ı daha üst noktaya taşımak en büyük hedefimiz. Seçime tam 60 gün kaldı. Kimseyi evinde istemiyorum. Bütün örgüt, üyelerimiz partiye katkı sunacaksa kapı kapı dolaşacaklar. Beni de hiç oturtmayacaksınız. Kapı kapı herkesin elini sıkacağız, yapılanları ve yapacaklarımızı anlatarak Konak’ta rekor kırmalıyız. Narlıdere’de rekor kırmaya alışkınım. Narlıdere’deki rekorlarımızı burada da kırmalıyız. Konak’ta en az yüzde 65 oy almalıyız. Bundan aşağısını kabul etmiyorum. Hepimiz sokakta olacağız” dedi.

“BATUR, 20 YILLIK DENEYİMİYLE KONAK’TA ÇITAYI YÜKSELTECEK”

İlk olarak konuşan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Aydınlık yarınlar bizi bekliyor. Kimseyi ayrıştırmayarak, ötekileştirmeyerek herkesi kucaklayacağız. Konak özel bir kent. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapan bu kent yeni bir sürece hazırlanıyor. 20 yıllık belediyecilik deneyimiyle, örgütüyle kucaklaşmış, tüm stk’larla, üniversitelerle, muhtarlarla kucaklaşacak olan adayımız Abdül Batur çıtayı çok çok daha yükseğe taşıyacak. İnsana-topluma dokunan bir belediyecilik hizmeti sunacağız. Hizmetimizi bu dönem siyasallaştıracağız. Sayın Batur’un örgütü kucaklayacağını biliyoruz. Polit bürosu ve gizli ajandası olmayan, aklının arkasında başka bir şey yatmayan bir anlayışı Konak’a getiriyoruz. Konak başkanımız Sema Pekdaş’a yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz. Sağol varol Sema Başkanım. Sayın Batur’a da örgüt olarak sonuna kadar destek sağlayacağız” dedi.

SON HABERLER

Toprakta ve tarımda komünizm

Karl Marx, bildiğimiz Marx olmadan, Marksizm henüz doğmadan, toprakta ve tarımda komünizm...

İmamoğlu TÜSİAD ile görüştü

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel...

Doğa ve insan odaklı çalışacağız

Kardelen Kocatürk Yerel seçimlere bir hafta kala çekişmeli...

IŞİD’e füze yakıtı Türkiye’deki dağıtıcı ve işadamı üzerinden sağlandı

Güney Fransa’nın Picardie bölgesindeki tarlalarda yetişen buğdaydan elde edilen ve gıda sektöründe kullanılan...

Kayyum HDP’nin miting yapacağı caddeyi kazdı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla miting düzenlenecek...

Sansür sorusuna sansürlü cevap

AKP döneminde eleştirel yayınlarından dolayı bazı televizyon ve gazetelere ağır cezalar verilirken...

Kent iktidara ne yapacak?

Uzunca bir süre, AKP iktidarı öncülüğünde kentlere yapılanları tartıştık. Kentin beton ekonomisinin...

Doçentliğe ‘piyasa’ ayarı

Akademide bir bilinmeze daha kapı aralandı. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) doçentlik sınavına başvuru...

Müdür yardımcısı kendisi için oy derdine düşmüş: Problem çözülürse AKP’nin oyları artar

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan bir Anadolu lisesinin okul müdürü, okuldaki eğitim kalitesini...

Alper Taş: Ak Parti’liler Beyoğlu’nda halktan kopmuş durumda

Yerel seçimlere 9 gün kala CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın...