Anasayfa ARŞİV Bazen atan kaybeder

Bazen atan kaybeder

Gol atanın kazandığı bir oyundur futbol. Daha doğrusu rakibinden daha çok gol atanın kazandığı. Ama bazı haller var ki; bu gibi kesin sanılan kurallar dahi bozulabiliyor. Tıpkı şu bizim meşhur “dünya derbisinde” olduğu gibi. Beklenmedik bir anda kendi kalene attığın gol, her ne kadar gol hanesine yazılsa da rakibini mutlu etmekten başka bir işe yaramıyor.

Pazar akşamı oynanan sözüm ona Türkiye’nin en büyük maçı için aslında daha güzel şeyler yazmak isterdim. Oyun kalitesini, kora kor mücadeleyi, teknik adamların taktiksel zekâlarını, bizleri hop oturtup hop kaldıracak pozisyonları falan… Ama ne yazık ki; her geçen sene gittikçe büyüyen futbol ekonomisine ters orantılı futbol kalitesi izlemek zorunda kalıyoruz.

Kelli felli futbol egemenlerinin her vesilede gururla söyledikleri “marka değeri” de, harcanan milyonlarca avro da birer balondan başka bir şey değil aslında. Muhteviyatı bozuk bir sistemde yine aynı oranda bozulmuş ya da bozulmaya müsait insanların yönettikleri bir yapıdan bahsediyorum. Federasyonundan tutun da özellikle dominant kulüpler başta olmak üzere Anadolu takımları dahi bu sistemle idare edilmekte. Dolayısıyla bu şartlar altında bu kadar futbol olabiliyor. Yani malzeme bu!

Bu maça dair tek mutlu olduğum şey artık TT. Arena tribünlerine gelen Galatasaraylıların, Fenerbahçe maçlarında taşkınlık yapmadan maçı bitirebilmelerini görmek oldu. Ne mutlu ki; son iki yıldır özellikle Ali Sami Yen’de görmeye alıştığımız o kötü tablodan fersah fersah uzaktayız. Tabii bunda deplasman yasağının ne kadar payı var ya da yok tartışmamız lazım. Baştan söyleyeyim, futbolseverlerin deplasmana gitme haklarının gasp edilmesinin hiçbir haklı sebebi olamaz.

Yetkililer yaşanan olayları bahane edeceğine, sorunlu insanları ayıklayıp cezalandırma yoluna gitsinler. Ellerindeki tüm imkânlara rağmen bunların hiç birini yapamayıp işi yasaklarla savmanın nasıl bir haklı sebebi olabilir ki? Evet, bence de maçlara asla alınmaması gereken şuursuz birçok taraftar var. Ancak hala kurunun yanında yaş da yanar prensibiyle adalet dağıtmaya çalışmak acizlikten öte bir şey değildir…

*** *** *** *** ***

Tamam, sahaya yabancı madde atılmadı, öyle aman aman küfür de edilmedi ama tribünle açılan cinsiyetçi bir pankart ne yazık ki; benim tüm keyfini aldı götürdü. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Bekir İrtegün, attığı golün sevincini yaşarken bir taraftar tarafından dudaklarından öpülmüştü.  Bunu fırsat bilenler de sosyal medyada durumu anında dejenere ederek işi çığırından çıkardılar. Bu maçta da benzer bir şey oldu. Kendisini çok akıllı sanan biri veya birileri güya bu olayı hicvederek pankarta dökmüş!

Amaç belli. Eşcinsellik göndermesiyle Bekir’le dalga geçmek!

İnsanların hayata açılan pencereleri, penislerinin ucundaki delik kadar olunca espri yetenekleri de bu kadar oluyor işte. Kullandıkları o cinsiyetçi dilin bir gün kendi boğazlarını tıkayacağını düşünmüyorlar nedense.

Herkesin kendi haliyle kabul edileceği günler umuduyla…

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,473AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Akar’dan F-35 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’nin Türkiye’nin F-35 programına katılımını askıya alma...

11. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Erbil Emniyet Müdürlüğü, saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini açıkladı

Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini...

ABD: Hürmüz Boğazı’nda İran’a ait bir insansız hava aracını imha ettik

ABD Başkanı Donald Trump, Hürmüz Boğazı'nda USS Boxer amfibik saldırı gemisinin kendisine...

ODTÜ’de ağaçlar kesildikten 678 gün sonra ‘yürütmeyi durdurma’ kararı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ yönetiminin anlaşmasının ardından 2017 yılında, ODTÜ ormanındaki...

İzmir’de ağaçlandırma alanında yangın

İzmir'in Bayraklı ilçesinde çıkan yangın, yerleşim alanına sıçramadan Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince...

IKBY: Erbil’deki saldırı planlı bir terör saldırısı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), dün Erbil'deki bir restoranda Türkiye Başkonsolosluk görevlisinin...

İzmir Buluşmaları’nın ikincisi gerçekleşti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçimlerden önce verdiği karar alma süreçlerine...

Meteorolojiden 11 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Adana, Osmaniye,...

Trump: Türkiye’ye yaptırım düşünmüyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin S-400 alımı ve F-35 programından çıkarılması sonrasında...

Sonraki haber