Bebek sahilinde kaybolan Furkan Yıldırım, Karaburun'da aranacak
10.08.2017 18:38 GÜNCEL

İstanbul Boğazı'nda 15 Temmuz günü akıntıya kapılarak kaybolan ve henüz bulunamayan Furkan Yıldırım'ın ailesi, bir çocuğun rüyasında oğullarını Arnavutköy Karaburun sahilinde gördüğünü söyleyerek, çalışmaların o bölgeye yönlendirilmesini talep etti.

İstanbul Boğazı'nda 15 Temmuz günü akıntıya kapılarak kaybolan ve 26 gündür haber alınmayan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım için sabah saatlerinde gemi trafiğine kapatılan boğazdaki su altı arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Olay yerine gelen anne ve baba Yıldırım, 10 yaşında bir çocuğun rüyası nedeniyle arama çalışmalarının Arnavutköy Karaburun sahilinde yürütülmesini istedi.

Çocuğun 5 gündür rüyasında, “orada oturdukları ve denize girdikten sonra Furkan’ın sıkışıp kayaların arasında kalmasını ve babam ile annemin beni kurtarın dediğini" gördüğünü söyleyen aile, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan talepte bulundu.

Karaburun’daki çalışma hakkında konuşan baba Yıldırım, “Orada şöyle bir durum oldu. Mahallede 10 yaşında bir öğrencinin rüyasına 4-5 gündür Furkan’ın girdiğini, orada oturdukları ve denize girdikten sonra Furkan’ın sıkışıp kayaların arasında kalmasını ve babam ile annemin beni kurtarın dediği çocuk bize söyledi. Bizde o çocuğu söylemesi üzerine gittik gördük. Hatta 4-5 gündür aynı rüyayı görmüş. O rüyanın üzerine gittik. Ama oranın yaklaşık 20 metre derinlikte olduğu söylendi, talepte bulunduk bekliyoruz. Aramaların o tarafa yönlendirilmesini talep ettik” ifadelerini kullandı.

Furkan Yıldırım, 26 gün önce arkadaşlarıyla serinlemek için denize girdiği Bebek Sahili'nde, akıntıya kapılmıştı.