Anasayfa ARŞİV Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi

Basketbolda hareket bir başladı pir başladı. Sezon geçen hafta Türkiye Kupası çeyrek final maçları ile başladı.


Tadım Türkiye Kupası adı ile oynanan maçlarda büyük çekişmelere sahne olan maçların ardından çeyrek finale katılmaya hak kazanan 8 takım belli oldu. Konya Grubu’ndan Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş Cola Turka, Samsun Grubu’ndan Türk Telekom ve Banvit, Manisa Grubu’ndan Efes Pilsen ve CASATED Ankara Kolejliler, Sakarya Grubu’ndan ise Galatasaray Cafe Crown ve Pınar Karşıyaka finallere yükseldi. Bana göre bunların içinden en büyük sürprizi Manisa grubunda Darüşşafaka’yı saf dışı bırakarak son sekize kalmaya başaran CASA TED Ankara Kolejliler yaptı. İkinci ligden bu sezon çıkmış olmasına rağmen Casa mobilya’yı sponsor alarak çok iyi bir takım kuran TED yönetimini kutlamak gerekiyor. Bana göre bu takım lig de de çok canlar yakar ve üst sıralar için iddialı olur. Zaten kupa maçlarını genel olarak değerlendirdiğimde sezon başı olmasına çoğu takımın daha hazır olmamasına rağmen çok güzel maçlar izledim. Bazı takımların bütçeleri kısıtlı olmalarına rağmen yine iyi takımlar kurmuşlar ve büyüklere kafa tutacak halde ligi bekliyorlar. Bence bu sezon ligimiz çok büyük bir rekabet içinde geçecek ve Avrupa’nın güçlü ligleri arasında yerini alacaktır.


Bu kadar güçlü bir ligin isim sponsorsuz olması kesinlikle düşünülemedi ve Türkiye’nin elektronik devi Arçelik ligimize sponsor olmaya karar verdi.


Böylece uzun yıllardır dile getirdiğimiz olmasını her zaman arzu ettiğimiz rüyamız sonunda gerçek oldu ve Beko 4 yıl süre ile Türkiye Basketbol Ligi’ne isim sponsoru oldu.


Ligimiz bundan böyle Beko Basketbol Ligi olarak anılacak. Basketbolumuza Dünya Şampiyonasında elde ettiğimiz büyük başarı ile hareketlenen basketbol piyasasında zirve yapılan sponsorluk anlaşmaları ile en üst düzeye çıkmış durumda.


Bu gelişme artık büyük kuruluşların basket-bola olan ilgisinin arttığını ve basketbolü reklam yapabilecekleri bir mecra olarak gördüklerinin en büyük kanıtı. Bu işbirliği umarım basketbolümüz için hayırlı olur.


Ben bu sponsorluk ile ilgili federasyonun bir tutumunu eleştirmek ve onları bazı konularda uyarmak istiyorum. Bu sponsorluk anlaşması imzalandı imzalanmasına ancak her nedense Beko’nun ne kadar para vereceği toplantıda başkan tarafından belirtilmedi.


Böyle bir şey olur mu sevgili okuyucularım. Şimdiye kadar ben hiçbir sponsorluk anlaşmasında yapılan katkının açıklanmadığını duymadım. İnsan ister istemez bunun arkasında başka nedenler aramak zorunda kalıyor.


Federasyon bence bir an önce Beko’nun basketbol ligimiz içine ne kadar katkı yaptığını açık-lasın.hepimiz bunu bilelim. Bu açıklanmayacak kadar komik bir rakam mı ki başkan bunu toplantı da dile getiremedi. Doğrusu ben bunu çok merak ediyorum.


Bir de başka önemli konu miktarını bilmediğimiz paranın paylaşımı. Federasyonu tekrar buradan uyarmak istiyorum: Ligimizi “aşağıdakile ve yukarıdakiler” durumuna düşürmek istemi-yorsanız.paranın paylaşımında ihtiyacı olan sponsor bulmakta zorlanan takımları kollarsanız ligin kalitesini çok yukarılara çıkartmış olursu-nuz.Benden söylemesi.


Naklen yayın gelirleri paylaşımında yapılan hataları bu sefer lütfen tekrarlamayın.

SON HABERLER

Düğün salonunun asma tavanı çöktü: 2 yaralı

Erzurum'da, düğün salonunun asma tavanının çökmesiyle 2 kişi yaralandı.

Senegalli yolcunun şikayetçi olduğu taksici tutuklandı

İstanbul'da aracına binen Senegalli yolcuya yönelik ırkçı sözleriyle dikkat çeken taksici Osman...

BDDK’dan bazı bankalara soruşturma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), müşterilerini yanıltıcı ve manipülatif şekilde...

Erdoğan ve Bahçeli’den Ankara’da ortak miting

AKP ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı, İzmir'den sonra ikinci ortak mitingini Ankara'da...

Hançerli ve İmamoğlu’ndan ortak miting

CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Turan Hançerli ve  İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu...

ÇHD’li avukatlar açlık grevini sonlandırdı

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve tutuklu avukat Selçuk Kozağaçlı arasında Silivri...

Maduro’dan barış koruma tugayları kurma önerisi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinde barış koruma tugayları kurma önerisinde bulundu....

Evden çaldıkları eşyalarla yakalandılar

Düzce'de, bir evden çaldıkları eşyalarla kaçmak üzereyken yakalanan 4 şüpheli, tutuklandı.

Norveç’te 1300 yolcu taşıyan gemi yardım çağrısında bulundu

Norveç’te ‘Viking Sky’ isimli bin 300 yolcusu olan gemi, kötü hava koşulları...

Aydos Ormanı’nda yangın

Sultanbeyli'de ormanlık alanda 3 farklı noktada yangın çıktı.