Belediyeler meyve-sebze satışına haftaya başlıyor

Tarımı ve üretimi bitiren yanlış ekonomi politikalarının yol açtığı pahalılık nedeniyle sebze meyve fiyatları tavan yaparken, hükümet çareyi belediyeleri devreye sokmakta buldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu’nda yaptığı konuşmada son 16 yılda Türkiye’de çok önemli bir dönüşüm gerçekleştiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak” dedi. Albayrak, “Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Son bilgiler çok enteresan şeylerin döndüğünü gösteriyor. Ama vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor. Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise gıda fiyatlarındaki artışa yönelik önümüzdeki haftadan itibaren gerekli aksiyonun alınacağını ve aracı sayısının azaltılacağını söyledi. Yüksek gıda fiyatlarına ilişkin müdahalenin olacağını ve aracıların azaltılarak ürünlerde fiyatların düşürüleceğini söyleyen Pakdemirli, “Vatandaşın daha ucuz gıda yemesini önümüzdeki haftalardan itibaren sağlayacağız” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,144BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,354TakipçiTakip Et
7,985AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL