Beşiktaş otobüsüne taşlı saldırıya soruşturma
20.03.2017 17:30 GÜNCEL
Antalyaspor Kulübü ile oynanan karşılaşmadan sonra Beşiktaş kafilesini taşıyan otobüse yapılan taşlı saldırı için soruşturulma açıldı

Antalyaspor Kulübü, dün oynanan karşılaşmadan sonra Beşiktaş kafilesini taşıyan otobüse yapılan taşlı saldırıyı kınadı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ise olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu.

Antalyaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalyaspor ve Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'in 25'inci haftasında karşılaştığı hatırlatıldı. Karşılaşma sonrasında Beşiktaş kafilesini taşıyan otobüse taşla saldırıldığının belirtildiği açıklamada, yaşanan olayın şiddetle kınandığı vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Bu hareketi şiddetle kınıyoruz'

"19 Mart Pazar günü oynanan Antalyaspor- Beşiktaş futbol karşılaşması sonrası Beşiktaş Spor Kulübü Futbol kafilesini taşıyan otobüsün Antalya Havalimanı'na giderken kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce taşlandığı, bu eylem sebebiyle takım otobüsünün sağ yan arka dış camının kırıldığı haberini aldık.

Bu hareketi şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için başlatılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Bu vesileyle Beşiktaş Spor Kulübü'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Antalyaspor Kulübü olarak sporun kardeşlik ve barış ruhuna uygun yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Fair-play duruşuna aykırı

Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhunun kaybolacağı görüşündeyiz. Bu tip davranışların sporda kardeşlik ve barış ruhuna uygun olmadığı ve fair- play duruşuna aykırı olduğu kanaatindeyiz. Türk futbolunun tüm paydaşlarını bir kez daha sağduyu ve fair-play'e davet eder, sporda bu tip olayların yaşanmamasını dileriz."

Savcılık soruşturma başlattı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı.