Anasayfa GÜNCEL Beyoğlu’nda amaç sosyal belediyecilik

Beyoğlu’nda amaç sosyal belediyecilik

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın seçim broşürlerinden ilki yayımlandı. Broşürde kooperatiflerden işçi dayanışma ağına, yurttaşlık kartından kreşler ve yaşlı bakımevlerine varıncaya kadar birçok proje yer alıyor

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın seçim broşürleri yayımlandı. “Beyoğlu’nu birlikte kazanacağız, güzel günleri birlikte göreceğiz” vurgusu yapılan broşürde Mahalle Meclisleri’nin kurulacağı ve belediyenin bu mekanizma ile yönetileceği ifade edildi. Mahalle Meclisleri’nin nasıl olacağı, çalışma şekli broşürde yer alırken söz konusu modelin halkın yönetiminde katılımını esas aldığı vurgulandı.
Yaşasın Beyoğlu kampanyası kapsamında hazırlanan broşürde, kadınların ve gençlerin istihdamından, engellilere, yaşlılara, ezilenlere tüm halkı kapsayıcı maddeler yer aldı. Broşürde “Beyoğlu ile sözleşmeye, Beyoğlu’nu hepimizin kenti yapmaya” sloganı kullanıldı. Bazı vaatler şöyle sıralandı:

Yurttaşlık kartı

Aile sigortası kapsamında hazırlanacak. Beyoğlu Yurttaş Kartı’na, yoksulluk sınırı altında yaşayan tüm yurttaşlarımız için her ay belli miktar bir para yüklenecek. Bu kart ile Beyoğlu sınırları içindeki anlaşmalı marketlerde gıda, temizlik gibi temel ihtiyaçları alınabilecek, elektrik ve doğalgaz faturaları ödenebilecek. Beyoğlu Yurttaş Kartı aynı zamanda ulaşımda da kullanılabilecek.

Kreş ve yaşlı bakım evleri

Her mahalleye kreş ve yaşlı bakım evleri açılacak. Buralara insanlar gönüllülük temelinde ilaç, malzeme yardımı yapabilecek veya zamanlarını sunarak katkıda bulunabilecekler.

Dayanışma ağı

İş Bulma Dayanışma Ağı ile işçi arayanlarla iş arayanları buluşturup, Beyoğlu’nda bir istihdam dayanışmasını örgütleyeceğiz.

Beyoğlu’nda yerleşik insanları istihdam eden işletmelere belediye olarak destek olacağız. Beyoğlu sınırları içerisinde sigortasız ve güvencesiz çalışmanın önüne geçeceğiz.

Kooperatifler

Ekonomik krizin en önemli sonuçlarından birisi de en temel gıda maddelerinin pahalılaşmasıdır. Tencerenizi kaynatmanız, doğal, sağlıklı ve ucuz gıdaya erişmeniz için kooperatifleri destekleyeceğiz. Bu şekilde hem üreticileri destekleyerek ülke tarımının güçlenmesine katkıda bulunacağız, hem de Beyoğlu’nda yaşayan insanların sağlıklı ve ucuz gıdaya erişimini sağlayacağız. Ayrıca ilçemize kuracağımız köy pazarı ile köylülerin ürünlerini doğrudan halkımıza ulaştırabilecekleri bir imkân yaratacağız.

Sosyal Yardımlar

Beyoğlu belediyesi geçmiş dönem 4500 aileye gıda yardımı yapsa da birçoğunun yardım talebini reddetmiştir. Ailelerin yardım talepleri hangi kritere göre reddedilmiştir? Yardımlara karar veren belediye heyetinde hiçbir sosyal hizmet uzmanı neden bulunmamıştır? Biz sosyal yardımları kimsenin gururunu kırmadan adil olarak yapacağız.

SON HABERLER

CHP’li Yücel Özen hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir eski İl Yöneticisi ve Tire Belediye Meclis...

Uber davası ertelendi

Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan dava, bilirkişi...

Yeni Zelanda saldırısında ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen saldırının ardından kendisinden haber alınamayan...

Akşener: Ekrem kardeşim niye kızdırdın bu kadar Tayyip Bey’i?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir yerel seçime gidiyoruz ama sanırsınız...

MGK’den yerel seçim mesajı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası...

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...

Feridun Düzağaç’tan Alper Taş’a destek çağrısı

İsmi Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına açıklandığı günden bu yana toplumun büyük ilgisiyle...

Saray’dan Yeni Zelanda açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.