BirGün Esenyurt/Esenkent/Bahçeşehir okur buluşmasına büyük katılım
15.04.2018 21:50 MEDYA

15.yaşını kutlayan BirGün gazetesi, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Buluşmaların İstanbul Esenyurt/Esenkent/Bahçeşehir ayağı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Bahçeşehir Anadolu Şark Konferans Salonu’ndaki buluşmaya CHP İstanbul milletvekili Dr. Ali Şeker, BirGün Yayın Kurulu Üyesi İbrahim Varlı ve BirGün TV programcısı Ece Zereycan katıldı.

Ece Zereycan’ın moderatörlüğündeki buluşmada ilk sözü Dr. Ali Şeker aldı. CHP İstanbul Milletvekili Şeker, egemenlerin gerçeklerin halka ulaşmasını engelemek istediklerini bu nedenle medyayı abluka altına aldıklarını kaydederek, BirGün gibi bağımsız özgür kanalların önemine vurgu yaptı. BirGün, Evrensel, Cumhuriyet gibi az sayıdaki yayın organının her geçen gün daha da otoriterleşme ülkede milyonların hakikate ulaşmasının yegane mecraları olduklarını belirten Şeker, teslim alınamayan, biat etmeyen gazetelerin desteklenmesi çağrısında bulundu.

birgun-esenyurt-esenkent-bahcesehir-okur-bulusmasina-buyuk-katilim-452180-1.

Her destek gerçeklerin halka ulaşması demek

Ardından söz alan BirGün Yayın Kurulu Üyesi İbrahim Varlı ise 15.yaşını kutlayan BirGün’ün toplumsal muhalefetin ses olduğunu belirterek bağımsız, emekten, özgürlükten yana gazetelerin öneminin bu süreçte daha iyi ortaya çıktığını söyledi. Egemenlerin gözlerimizin içine baka baka yalanlar söylediklerini, gerçekleri çarpıttıklarını ve akıl almaz manipülasyonlar yaptıklarını ifade eden Varlı, halkın gerçeklere ulaşmasının devam etmesi için BirGün gibi yayın organlarının güçlenerek yola devam etmesinin bir zorunluluk olduğunu kaydetti. Varlı, bunun için de alternatif kanalların desteklenmesinin şart olduğunu kaydederek, BirGün’e abone olunması çağrısında bulundu. BirGün’ün bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağımsız, korkusuz haberciliğinin sürmesi için aboneliğin önemine değindi.

birgun-esenyurt-esenkent-bahcesehir-okur-bulusmasina-buyuk-katilim-452184-1.

BirGün İnternet TV önemli bir boşluğu dolduruyor

Son olarak Ece Zereycan ise BirGün Medya TV hakkında bilgiler vererek, internet üzerinden yapılan tv yayıncılığının önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek, mevcut durumun daha da güçlendirerek sürdürülmesi için abonelik kampanyasına destek verilmesi çağrısında bulundu.

İki saatlik buluşma okur buluşması soru-cevap bölümüyle sona erdi. CHP’li vekil Dr.Ali Şeker BirGün’e abone olarak üyelik kampanyasına destek de verdi.

BirGün'e Abone Olmak İçin Tıklayın

tmmob-yonetim-kurulu-baskani-koramaz-dan-birgun-e-destek-424499-1.