Anasayfa YAZARLAR Bizim Özgen kazanır!

Bizim Özgen kazanır!

Yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz 31 Mart’taki seçime 6 gün kaldı. Liderler alanlarda “kendi bekaları” için hamaset yaparken, kentlerde yaşayan yurttaşlarımız ailece geleceklerini düşünüyor.

Parti sözcülerini dinlemek yerine yaşadıkları kentlere ne hizmetler yapacağını bilmek istedikleri adayları takip etmeye çalışıyor.

Onların ağzından çocuklarının ve kendilerinin nasıl bir kentte yaşayacaklarını duymak istiyor. Mutlu ve konforlu bir kentte yaşama hasretini giderecek kişiyi arıyor.

Trafiksiz, yeşil alan içinde, çevreci, işi aşı kolay bulabilen, kültür ve sanatla iç içe, çağdaş bir şehirde yaşamanın umudunu taşıyor. Ama liderler buna müsaade etmiyor.

•••

Heyhat! Başta AKP Genel Başkanı olmak üzere Devlet Bahçeli, meydanlarda neyin nasıl yapılacağından çok öte, geçmişi yalan yanlış anlatarak ve de farklı partilere oy vereceğini düşündükleri seçmeni korkutan sözler söyleyerek seçimi kazanmaya çalışıyor…

Seçim yaklaştıkça artık seçmeni korkutmayı bırakıp alenen tehdit etmeye başladılar!.. Yargıyı, TSK’yı, polisi kısaca devleti FETÖ’ye teslim ettiklerini unuttular, suç ve suçluyu kendilerinin dışında arayarak herkesi terörist, hain, çıkarcı ilan ediyorlar.

•••

İşi o kadar gerdiler, kendilerini öyle aştılar ki, bir hukuk devletinde yaşadıklarını, yasalara uymak zorunda kaldıklarını akıllarına bile getirmiyorlar!.. Türkiye’nin başkenti Ankara’nın meydanında “CHP Adayı Mansur Yavaş’ın Belediye Başkanlığını kazansa bile orada oturamayacağını” söyleyebiliyorlar!.. Tehdittin de ötesinde Ankaralıların vereceği oyu peşinen kabul etmeyeceklerini de açıklamakdan geri kalmıyorlar.

•••

Gidişat çok tehlikeli! Türkiye Cumhuriyeti giderek HUKUK DEVLETİ olmaktan çıkarılıyor. Seçmenin oyuna saygı duymayan bir anlayışın ülke yönetiminde olması, laik demokrasiden vazgeçtiğimizi gösteriyor. Bu durumda yurttaşlarının can ve mal güvenliği de ortadan kalkıyor.

•••

AKP/MHP seçimin içeriğini ve şeklini değiştirerek rant kaynağı olan belediyeleri kaybetmemeye çalışıyor. Ancak uyguladıkları baskı politikası başarmalarını zorlaştırıyor. Bir örnek vermek isterim. İstanbul’un Sancaktepe Belediyesi AKP’nin elinde. İŞKUR’a işçi alarak, gaz ve elektrik faturalarını kaymakamlığa ödeterek oy almaya çalışıyorlar.

•••

Yıllardır hizmet gitmeyen bu ilçe şimdi adeta bayram havası yaşıyor!.. Çünkü CHP Özgen Nama’yı aday göstermiş. Nama, Sancaktepe’ye göçle gelen, beldelerin birleşmesiyle kucaklaşan insanların arasında yaşayan biri. Çok seviliyor. Hemşerilerinin ilgisi o kadar fazla ki yolda zor yürüyor. Bir iş insanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmış, dolayısıyla belediyeciliği bilen mazbut bir aile babası. Mütedeyyin bir ailenin çocuğu…

Sancaktepe’nin tüm sorunlarına vakıf. Çözüm önerilerini de hazırlamış. Etkili bir kadro kurmuş. Uzmanlık alanlarında yetkin ve genç insanlarla projeler üretmiş… Trafiğin çözümünden tüm mahallerde bir kreşe, kültür ve sanat alt yapısından spora, istihdamı geliştirecek yatırımlardan kooperatifler eliyle yeni ve etkin üretim alanlarının oluşturulmasına varıncaya kadar kenti kalkındıracak, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden geliştirilecek ciddi projeler hazırlamış. Parlak geleceği hazırlayan, çağdaş ve güvenli bir kent yaratmaya çalışacağını açıklıyor. Müthiş bir zekâya sahip. Yolda sokakta karşılaştığı insanların birçoğunu tanıyor ve dertlerini biliyor.

•••

Birlikte birkaç gün geçirdim.

Nama’ya gösterilen ilgiden etkilendim. Anadolu’nun çeşitli yerlerinden göçle gelen insanların kardeşi, ağabeyi ya da çocuğu olarak Sancaktepe’de kabul görmüş. Kime sorduysam “Bizim Özgen kazanır” diyorlar ve ekliyorlar “AKP’ye ders vereceğiz.” Anlaşılan ancak Özgen Nama’lar kazanırsa Türkiye’de hak hukuk ve adalet oluşabilecek!

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,416AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Antalya’nın Maldivleri’nde ‘kirlilik’ tehlikesi

'Antalya’daki Maldivler' olarak nitelendirilen Suluada, yaz döneminde günlük 2 bine yakın ziyaretçi...

Pucca: Tecavüzcüler fink fink gezerken sadece bir tweet yüzünden senelerce içeride olacak olmayı hala aklım almıyor

"Uyuşturucu madde kullanımını özendirmek" iddiasıyla yargılanan "Pucca" lakaplı sosyal medya fenomeni Pınar...

Zorlu PSM yeni sezona hızlı giriyor

6 sezondur İstanbul’da kültür sanat hayatında yerini sağlamlaştıran Zorlu Performans Sanatları...

AKP 188 kütüphane kapattı

Özgür Salih Altın  TBMM’de görüşmeleri süren 11’inci...

Uzaydan çekilen Dünya görüntüleri

NASA, dünyanın güzelliğini ve harikasını gözlemlemek için yayınladığı Dünya isimli serisiyle 4,5...

Eski AKP’li vekilden yeni iddia: FETÖ 2011’de AK Parti’ye 50 kişilik liste verdi, Erdoğan 3 kişiyi aldı

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk...

Ulamış Köy Tiyatrosu’nun belgeseli, Docademia’nın resmi seçkisinde

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde Seferihisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ulamış Köy Tiyatrosu kıtalar arası bir üne...

AKP’li vekil şehir hastanelerindeki vurguna isyan etti: ‘Canımı sıkan şeyler oluyor’

Kâr amacıyla işletilen şehir hastaneleri ile özel hastanelerdeki sağlık vurgunlarına AKP Giresun...

‘Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’nin afişi yayınlandı

BluTV’nin özel yapımı olarak 6 yıl aradan sonra 25 Temmuz’da geri dönmeye...

Şimdi de savaş uçağı gündemde: Rusya’dan ‘Neden olmasın’ yanıtı

Rusya'nın sattığı S-400'ler Türkiye'ye gelmeye devam ederken şimdi de savaş uçağı satın...

Sonraki haber