-Reklam-
Anasayfa YAZARLAR Bizim Özgen kazanır!

Bizim Özgen kazanır!

Yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz 31 Mart’taki seçime 6 gün kaldı. Liderler alanlarda “kendi bekaları” için hamaset yaparken, kentlerde yaşayan yurttaşlarımız ailece geleceklerini düşünüyor.

Parti sözcülerini dinlemek yerine yaşadıkları kentlere ne hizmetler yapacağını bilmek istedikleri adayları takip etmeye çalışıyor.

Onların ağzından çocuklarının ve kendilerinin nasıl bir kentte yaşayacaklarını duymak istiyor. Mutlu ve konforlu bir kentte yaşama hasretini giderecek kişiyi arıyor.

Trafiksiz, yeşil alan içinde, çevreci, işi aşı kolay bulabilen, kültür ve sanatla iç içe, çağdaş bir şehirde yaşamanın umudunu taşıyor. Ama liderler buna müsaade etmiyor.

•••

Heyhat! Başta AKP Genel Başkanı olmak üzere Devlet Bahçeli, meydanlarda neyin nasıl yapılacağından çok öte, geçmişi yalan yanlış anlatarak ve de farklı partilere oy vereceğini düşündükleri seçmeni korkutan sözler söyleyerek seçimi kazanmaya çalışıyor…

Seçim yaklaştıkça artık seçmeni korkutmayı bırakıp alenen tehdit etmeye başladılar!.. Yargıyı, TSK’yı, polisi kısaca devleti FETÖ’ye teslim ettiklerini unuttular, suç ve suçluyu kendilerinin dışında arayarak herkesi terörist, hain, çıkarcı ilan ediyorlar.

•••

İşi o kadar gerdiler, kendilerini öyle aştılar ki, bir hukuk devletinde yaşadıklarını, yasalara uymak zorunda kaldıklarını akıllarına bile getirmiyorlar!.. Türkiye’nin başkenti Ankara’nın meydanında “CHP Adayı Mansur Yavaş’ın Belediye Başkanlığını kazansa bile orada oturamayacağını” söyleyebiliyorlar!.. Tehdittin de ötesinde Ankaralıların vereceği oyu peşinen kabul etmeyeceklerini de açıklamakdan geri kalmıyorlar.

•••

Gidişat çok tehlikeli! Türkiye Cumhuriyeti giderek HUKUK DEVLETİ olmaktan çıkarılıyor. Seçmenin oyuna saygı duymayan bir anlayışın ülke yönetiminde olması, laik demokrasiden vazgeçtiğimizi gösteriyor. Bu durumda yurttaşlarının can ve mal güvenliği de ortadan kalkıyor.

•••

AKP/MHP seçimin içeriğini ve şeklini değiştirerek rant kaynağı olan belediyeleri kaybetmemeye çalışıyor. Ancak uyguladıkları baskı politikası başarmalarını zorlaştırıyor. Bir örnek vermek isterim. İstanbul’un Sancaktepe Belediyesi AKP’nin elinde. İŞKUR’a işçi alarak, gaz ve elektrik faturalarını kaymakamlığa ödeterek oy almaya çalışıyorlar.

•••

Yıllardır hizmet gitmeyen bu ilçe şimdi adeta bayram havası yaşıyor!.. Çünkü CHP Özgen Nama’yı aday göstermiş. Nama, Sancaktepe’ye göçle gelen, beldelerin birleşmesiyle kucaklaşan insanların arasında yaşayan biri. Çok seviliyor. Hemşerilerinin ilgisi o kadar fazla ki yolda zor yürüyor. Bir iş insanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmış, dolayısıyla belediyeciliği bilen mazbut bir aile babası. Mütedeyyin bir ailenin çocuğu…

Sancaktepe’nin tüm sorunlarına vakıf. Çözüm önerilerini de hazırlamış. Etkili bir kadro kurmuş. Uzmanlık alanlarında yetkin ve genç insanlarla projeler üretmiş… Trafiğin çözümünden tüm mahallerde bir kreşe, kültür ve sanat alt yapısından spora, istihdamı geliştirecek yatırımlardan kooperatifler eliyle yeni ve etkin üretim alanlarının oluşturulmasına varıncaya kadar kenti kalkındıracak, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden geliştirilecek ciddi projeler hazırlamış. Parlak geleceği hazırlayan, çağdaş ve güvenli bir kent yaratmaya çalışacağını açıklıyor. Müthiş bir zekâya sahip. Yolda sokakta karşılaştığı insanların birçoğunu tanıyor ve dertlerini biliyor.

•••

Birlikte birkaç gün geçirdim.

Nama’ya gösterilen ilgiden etkilendim. Anadolu’nun çeşitli yerlerinden göçle gelen insanların kardeşi, ağabeyi ya da çocuğu olarak Sancaktepe’de kabul görmüş. Kime sorduysam “Bizim Özgen kazanır” diyorlar ve ekliyorlar “AKP’ye ders vereceğiz.” Anlaşılan ancak Özgen Nama’lar kazanırsa Türkiye’de hak hukuk ve adalet oluşabilecek!

- Reklam -

SON HABERLER

İmamoğlu, Guardian’a konuştu: Popülizm bitecek, insanlara saygıyla davrananlar daima kazanır

İngiliz Guardian gazetesine konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, herhangi bir...

En güzel bayram bu bayram herkese kutlu olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal...

Bayraklı’nın ‘öğrenci başkanı’nın ilk talimatı: Deve güreşleri kaldırılsın, parası öğrencilere harcansın

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 23 Nisan dolayısıyla makam koltuğunu 100. Yıl...

Gandhi ve Gerçeğin Görüntüleri…

KADİR İNCESUHindistan Başkonsolosluğu ve Ataşehir Belediyesi ortaklığıyla...

Böyle giderse bu dünya kimseye kalmayacak

ÇEVRESEL bayram olarak da bilinen 22 Nisan Dünya Günü birçok ülkede çeşitli...

Neşe dolmuyor çocuklar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yılında çocuklar açısından Türkiye’nin...

Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün’ün ifadesi ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta gittiği asker cenazesinde saldıran ardından gözaltına...

Urfa’da geçici iş izdihamı

Urfa’da Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 2 bin kişinin 6 aylığına işe...

MMO’dan sanayi raporu: Ücretler düşüyor işsizlik tırmanıyor

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) her ay iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez’in katkısıyla hazırladığı...

Ali İsmail’in ve çocukların düşleri yarım kalmasın

Küçük çiftçi ve üreticileri bir araya getiren Ova Antakya, gelirinin bir kısmını...

Sonraki haber