Blogger anneye "çocuk istismarı" suçlaması
30.06.2017 10:54 GÜNCEL
Blogger anne olan Nihan Kayalıoğlu'na çocuklarının fotoğraflarını sık sık paylaştığı için eşi Savaş İçten tarafından boşanma davası açıldı

Sosyal medyada 200 bine yakın takipçisi olan ve neredeyse her gün iki çocuğunun fotoğraflarını paylaşan ünlü bloggerlardan Nihan Kayalıoğlu’na eşi Savaş İçtenboşanma davası açtı. İstanbul Beykoz Aile Mahkemesi’ne başvuran İçten, eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşadığını belirterek boşanmayı talep etti. Çocuklarının velayetinin de kendisine verilmesini isteyen baba, “Eşim çocuklarımız Canve Lila’nın fotoğraf ve videolarını sosyal medya hesabında kamuya sunarak istismara davetiye çıkarmaktadır" dedi. Mahkeme, Kayalıoğlu’nun o fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasına yasak getirdi.

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göre, Savaş İçten "Kendisine ün kazandırmak için de çocuklarımı katıldığı TV programlarına çıkarması kabul edilemez” diyerek Kayalıoğlu’nun çocuklarının fotoğraflarını kullanarak kendi tanınırlılığını ve takipçi sayısını artırdığını söyledi.

Fotoğraf yasağı geldi

Boşanma davası sürerken mahkeme aldığı ara kararda çocukların velayetinin dava bitene kadar babaya bırakılmasına karar verdi. Ayrıca babanın çocuklarına ait fotoğrafların anne tarafından sosyal medyada paylaşılmama talebini de haklı bulan mahkeme Kayalıoğlu’nun o fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasına yasak getirdi. Anneye çocuklarını görmesine ise hafta sonu için izin verildi. Uzmanlar bu kararın emsal niteliğinde olduğunu belirtti.

"Samimiyetsiz kadın"

Nihan Kayalıoğlu’nun çocuklarının fotoğrafını paylaşması sosyal medyadaki kullanıcılar tarafından sık sık eleştirilere neden olmuştu. Fotoğraflara şu yorumlar yapılmıştı:

"Kolay yoldan para ve takipçi kazanmak için kendi çocuklarının mahremlerini bu kadar ortaya döken insanlara tahammül edemiyorum artık. Eleştiriye açık olduğunu düşünmediğim, çocuklarının her anını her saniyesini Instagramda paylaşan, reklam için çocuklarını kullanmaktan çekinmeyen samimiyetsiz kadın."

Blogger anne Nihan Kayalıoğlu'nun fotoğraflarının altına gelen bazı kullanıcı yorumları ise şöyle devam ediyor:

"Bir paylaşımında da küçücük çocuğun eline vermiş ruju, çocuk kırmızı bir ruj sürüyor ve şahıs videoya çekiyor."

"Pedofili diye bir iğrençlik varken çocuklarını bu kadar fütursuzca paylaşması beni rahatsız ediyor."

"Küçücük kızı genç kız gibi giydirmesi falan hiç de ilgimi çekmemişti. Herkesin Instagram hesabı kendine diyebilirsiniz tamam ama hesabınız herkese açıksa ve de hesabınıza takipçi gelsin diye reklam veriyorsanız, bu biraz amacınızın kişisel arşiv için değil de başka bir şey olduğunu düşündürüyor bana. Biri bu kadını pedofili diye bir şeyin olduğu konusunda uyarmalı."

"Dünyalar güzeli 2 çocuğa sahip blogger (Allah nazarlardan saklasın ve ailesine bağışlasın) fakat ne yazık ki cep telefonu, özellikle küçük kızının tüm gün ağzının içinde."