-Reklam-
Anasayfa SPOR Bölüm sonu sürprizi

Bölüm sonu sürprizi

Beşiktaş mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı Fenerbahçe maçında rakibine kendi elleriyle 1 puanı ikram ederek şampiyonluk yarışına yeni bir heyecan getirdi.

Beşiktaş’ın bundan önce Fenerbahçe ile oynadığı ve kazanamadığı 2 maçtan ilki deplasmanda alınan bir beraberlik ikincisi ise başkan Fikret Orman’ın deyimiyle bir “Süt Kupası” mücadelesiydi ancak bu sefer işler değişikti zira Beşiktaş, Başakşehir’in 7 puanlık farkı 1’e indirmesiyle kazanmak zorunda olduğu bir maça çıktı. Fenerbahçe, Beşiktaş’ın bu gerginliğine oynanan futbol ile değil psikolojik olarak cevap vermeye çalıştı ilk yarım saatte, nitekim Volkan Demirel’in de sarı kart gördüğü o gergin 20 ve 30. dakikalar arası rakip kaleyi her zamankinden fazla denediler. Bu bölümde Fenerbahçe taraftarı da stadyumun üstünlüğünü ele geçirmişti, ancak karşınızda son sezonun şampiyonu ve mevcut sezonun lig lideri olunca psikolojik üstünlük ancak bir yere kadar sizin işinizi kolaylaştırıyor, kalite ve maçla ilgili planlarınızla da rakibe üstünlük sağlamanız gerekiyor ki Advocaat’ın bu tür büyük maçlarda Lens’e attığı uzun toplar dışında bir plan üretememesinin de sarı-lacivertlilerin devreyi silik bir oyunla geçmesinin sebeplerinden olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aslında Beşiktaş da Quaresma’nın İsmail Köybaşı’yle bire bir kaldığı her pozisyonu net pozisyona çevirme şansını yakaladı, ancak bunun sonuç vermesi Quaresma’nın ısrarla kaleyi değil Aboubakar’ı düşündüğü bir hızlı akın sonrasında gerçekleşti.


İkinci yarının özetini bir tarafın sezon boyu devam eden sorunlarının tekrar baş göstermesi, diğer tarafın da psikolojik olarak geriye çekilerek şampiyonluğun son zorlu adımını geride bırakma heyecanı olarak görebiliriz, zira ortada Emenike’nin son 10 dakikaya girilirken kaleciye, Quaresma’nın sağdan inerek Volkan’ın bacaklarına nişanladığı top dışında pek bir pozisyon da yoktu. Şenol Güneş’in bu noktada 1996’dan beri süre gelen Fenerbahçe fobisi sebebiyle cesaretten çok çekinceyle kararlar aldığını söyleyebiliriz. Fenerbahçeli futbolcular son 15 dakikada çoktan oyundan kopup gitmişlerdi, hatta öyle ki son saniyede buldukları o komik golde dahi Moussa Sow rakip kaleye doğru değil geriye oynamayı tercih etti ve doğrusunu söylemek gerekirse Kjaer’in topu da bir hayli baştan savmaydı. 9 kişi kalmış ve çoktan sezonu bitirmiş bir futbolcu topluluğu ve teknik direktöre karşı böyle bir şekilde puan kaybetmek Beşiktaş’ta önemli problemlere yol açacaktır, ancak burada şanslı oldukları şey, şampiyonluk yolundaki rakiplerinin bu yarışın havasını bilen bir takım olmaması. Muhtemelen bu maçı atlatacaklar. Fenerbahçe ise berbat geçen bir sezonu derbi kaybetmeden bitiriyor. Bu onların 1 ay içinde bölüm sonu sürprizi ile deplasmandan çıktıkları ikinci derbi.

- Reklam -

SON HABERLER

Kızgın demir dağladı!

Kızgın demiri uygun ortama bir süre bastırırsanız, dağlamakla kalmaz her yanı saracak...

Türkiye siyasetinin gelip dayandığı çıkmaz

Pazar gününden bu yana Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili kınama, analiz vesaire...

Grillo’dan Zelenskiy’e komedyenler zamanı

Avrupa siyasi arenası yeni bir popülist dalganın etkisi altında. Yaşlı Kıta’daki tepkisel...

‘İnsanı insanla kırdılar’

Cumhur İttifakı’nın, yerel seçim öncesi ve sonrası verdikleri mesajları, bana Pir Sultan...

Çok vahim!

Bugün 23 Nisan.Bizim için en büyük bayram!..

Oradaydım

KONUK YAZAR: MURAT EMİR, CHP ANKARA MİLLETVEKİLİSaldırıların...

Gordon Banks: Efsane kaleciyi hatırlarken

Futbola merak salmaya başladığım siyah beyaz yıllarda belleklerimize kazınmış klişelerden biriydi; “İnsanın...

İşçinin ücretinden yargı kararı olmaksızın kesinti yapılmaz

SORU: Özel bir şirkette aktif satış görevlisi olarak çalışmaktayım. Geçen ay bir...

Özel hasta

Hastane ve kitap son yıllarda benim için pek parlak bir ikili olmadı....

AKP’nin YSK temsilcisi: Belgelerimiz tamamen sağlam

Özel, YSK'den ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yapılan toplantıda İstanbul seçimiyle ilgili...

Sonraki haber