‘Borusan borçlarını yeniden yapılandırmak istiyor’ iddiası

Ülker ve Doğuş gruplarının ardından Borusan Grubu’nun da borç yeniden yapılandırması için bankalara başvurduğu iddia edildi.

SoL’un aktardığı habere göre, otomotiv ve makine distribütörlüğü, çelik üretimi, enerji ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren Borusan grubunun borç yapılandırması için arayış içerisinde olduğu iddia edildi.


Borusan’dan yanıt: “İddialar tamamen asılzı”

Borusan Holding A.Ş.’nin yaptığı basın açıklamasında ise SoL’da yer alan iddiaların tamamen asılsız olduğu söylendi. “Borusan Grubu bugüne kadar hiçbir banka ile borç yapılandırması kapsamında hiçbir görüşme yapmamıştır. Grubumuzun böyle bir ihtiyacı da yoktur” ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle:

“Dün akşam SoLhaber adlı haber portalında dile getirilen “Borusan da yeniden yapılandırma istedi” iddiası tamamen asılsızdır.

Borusan Grubu bugüne kadar hiçbir banka ile borç yapılandırması kapsamında hiçbir görüşme yapmamıştır. Grubumuzun böyle bir ihtiyacı da yoktur.

Kim tarafından ileri sürüldüğü belli olmayan bir iddia ile yapılmak istenen toplam cirosu 17,1 milyar TL olan ve 9000 kişiye istihdam sağlayan grubumuza zarar vermektir. Borusan Grubu geçtiğimiz yıl TL bazında yüzde 32, Dolar bazında yüzde 11 büyümüş ve 1,3 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirmiştir. Bu yıl da aynı tempoda yatırım yapmaya ve ülkemize insanına, ekonomisine değer yaratmaya devam edecektir.

Borusan Grubu’nun ticari itibarını doğrudan hedef alan bu haber ve devamında sosyal medyada yer alan kurumsal etkileşimlerin tamamına ilişkin kanuni haklarımızın takipçisi olmaya sonuna kadar kararlıyız.”

BİZİ TAKİP EDİN

358,954BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,072TakipçiTakip Et
7,387AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL