Bu yıl onur konuğu Rusya

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kaleiçi Old Town Festivali 11-14 Ekim arasında gerçekleştirilecek. Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve daha önce Küba ve İtalya’nın onur konuğu olduğu festival, üçüncü yılında Rusya’yı onur konuğu olarak ağırlayacak.


Dünya kültür mirasının bir parçası olan Kaleiçi’nin değerlerini paylaşmayı, birlikte yaşam kültürünü inşa etmeyi amaçlayan festivale bu yıl, İtalya’nın mücevheri olarak anılan tarihin ve sanatın kenti Gradara, Filistin’in Bethlehem, Bulgaristan’ın mimari ve tarihle anılan kenti Gabrovo ve Smolyan, Kosova’da bir Türk yerleşimi olan Mamuşa ve Mitroviça, Litvanya’nın Silute, Macaristan’ın 1367 yılında bir üniversite kurulmuş kenti Pecs ve Kanuni Sultan Süleyman’ın son seferini düzenlediği Zigetvar, Çin’den Dingxi, İrlanda’dan armalarındaki ay yıldızla dikkat çeken Drogheda, KKTC’den Girne, onur konuğu Rusya’dan ise Rostov ve Kazan şehirleri katılacak.

Festivalde Rusya’dan Petersburg Devlet Orkestrası ile Litvanya, KKTC ve Çin’den çeşitli dans, gösteri ve müzik grupları da yer alacak.

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,609TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL