Anasayfa SİYASET Buldan: Hiçbir yere para aktarmadık, tek bir belge varsa açıklayın

Buldan: Hiçbir yere para aktarmadık, tek bir belge varsa açıklayın

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Van’da 8 Mart mitingine katıldı.

“Belediye eşbaşkanlarına, milletvekillerine hakaret eden anlayışı buradan reddediyoruz, kınıyoruz,” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Bugün ekonomik krizin üstünü kapatmak için, kadınların yaşadığı sorunların üstünü kapatmak için ve anketlerde kaybettiklerini gördükleri ve anladıkları için bugün HDP’ye saldırıyorlar. ‘Evimize ekmek gelmiyor’ diyorlar, onlar ‘HDP teröristtir’ diyorlar. Halkımız ‘soğana, patatese, domatese verecek paramız yok’ diyor onlar, ‘HDP’li vekiller teröristtir’ diyor. Halkımız ekonomik krizden bahsediyor. Onlar Demirtaş’a saldırıyor.

Biz buradan halkın iradesini gasp eden kayyımlara çağrı yapıyoruz. Bugünden itibaren hiç 31 Mart’ı beklemeyin, biletinizi kesin, Ankara’ya gidin. Tayyip bey sizi bekliyor, size toplu açılış töreni yapacak. Bütün kayyımları yanına toplayacak. Ama ‘o kayyımları ben atamadım, birileri atadı’ derse de sakın şaşırmayın. Çünkü bugün söylediğini yarın inkar eden bir zihniyet var. Yarın öbür gün o kayyımlar cezaevine de gidebilir. Çünkü Tayyip kendisi ile kol kola gidenleri cezaevine gönderdi. Kayyımları da gönderirse kimse şaşırmasın. Çünkü bunların siyaseti bu. O yüzden kayyımlara çağrı yapıyoruz, pılınızı pırtınızı toplayın ve şimdiden o belediyeleri terk edin. Oraya Van halkının iradesi gelecek. Onlarla hizmet gelecek. Van halkı yeniden hizmetle tanışacak.

Ama onlar tek aday gösteriyor. Bütün bu adaylar erkek adaylar. Çünkü zihniyet tek. Tek adam rejimi ile bu ülkeyi yönetenler, erkek belediye başkanlarını aday gösterdiler. Türkiye’nin her yerinde bir kadın bir erkek kadın aday gösterdik. Van’da da bunu yaptık Bedia ve Mustafa yoldaşlarımızla bu seçimlerde büyük bir başarıya imza atacağımızı biliyoruz. Van halkı ve Van kadınları bir kez daha tarih yazacak. Siz kadınlar bir kez daha iradenize sahip çıkacaksınız.

“BELGE VARSA AÇIKLAYIN”

Tek bir belge varsa elinizde bunu açıklamazsanız bu sizin riyakarlığınızdır. Biz hiçbir yere para aktarmadık, buna da izin vermeyiz. Çünkü bu paralar halkımıza hizmet için geliyor. Ama onlar da biliyor ki bu halkın geleceğine ve yarınına inancımız varken bu paraları halkın hizmetlerine sunarız. Arkadaşlarımızın dosyaları da böyle açılmış hiçbir belge ve kanıt yok, sadece iddialar var, bu iddialara üzerinden halkımızı belediyelerimizi arkadaşlarımızı kriminalize ediyorlar.

Evet 31 Mart halkımızın gerçek anlamda bahara kavuşacağı bir tarihtir. 31 Mart’ta bir temizlik var. Hani evlerde bahar temizliği yapılır ya, bizde 31 Mart’ta belediyelerdeki kayyımları temizleyeceğiz. Bu temizlik kayyımların gidişiyle AKP ve MHP’nin tabela partisi olması ile olacak. O kayyımlar giderken AKP’nin tabelasını da alıp gitsinler. Bugün burada bunu kanıtladınız, hepinize binlerce kez teşekkür ediyoruz. Yolunuz, yolumuz açık olsun.”

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,897AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Bir zihniyet kaybetti

İktidar 23 Haziran seçimi sonucundan ders çıkardı mı? Cevap basit: Hayır.

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Dün pekçok insanın ağzından şu sözcüklerin döküldüğüne tanık oldum: “Bu kadarını da...

Siyasal İslamcılar için Game Over!

İstanbul seçimi çeyrek asırdır kenti, on yedi yıldır da ülkeyi tek başına...

Biz birlikte güzeliz kardeşim

Ne demiş Nâzım Hikmet:”Eğer; Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün,...

İmamoğlu kazandı, Türkiye kazandı!

İBB seçimi bitti. Herkes çok rahatladı. Yüzler nihayet gülüyor. Sanki bahar şimdi...

Pauline Kael 100 yaşında

Amerikalı film eleştirmeni Pauline Kael, geçen hafta öte-dünyadan yüzüncü yaşını kutladı. Kael...

İzmir’de trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi öldü, bir kişi...

5 yaşındaki çocuğu aracıyla öldüren zanlı tutuklandı

Diyarbakır'da 5 yaşındaki çocuğa otomobille çarpıp ölümüne yol açan ve olayın ardından...

Meksika’da gazeteci cinayeti

Meksika'nın Tamaulipas eyaletinde salı gecesi silahlı saldırıya uğrayan bir gazetenin baskı editörü,...

Osmaniye’de IŞİD operasyonu: 8 gözaltı

Osmaniye'de IŞİD'e yönelik operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.Alınan bilgiye...

Sonraki haber