Burcu Ürgüt'ün ilk kişisel sergisi 17 Şubat'ta açılıyor
17.02.2017 18:36 KÜLTÜR SANAT
Sanatçı Burcu Ürgüt'ün ilk kişisel resim sergisi "Hod" 17 Şubat'ta açılacak.Arnavutköy Join+idea'da sanatseverlerle buluşacak sergide,...

Sanatçı Burcu Ürgüt'ün ilk kişisel resim sergisi "Hod" 17 Şubat'ta açılacak.

Arnavutköy Join+idea'da sanatseverlerle buluşacak sergide, Ürgüt'ün akrilik boya ve marker kullandığı 10 eseri yer alacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen genç sanatçı, tarih ve beraberinde getirdiği karakterler ile bu karakterlerin biyografilerinin her zaman ilgisini çektiğini belirterek, "Bu karakterlerin sıra dışı hayatları, iniş çıkışları bende hep merak ve ulaşma arzusu uyandırmıştır. Bu süreçte benim bulduklarımdan ziyade, çoğunlukla beni bulan insanları anlatmaya çalışıyorum. Zamanın doğrusundan bağımsız gerçekleşen bu buluşmalarda anlattıkları sırları, korkuları, kaygıları ve heyecanları aktarabilmeye çaba sarf ediyorum. Belki de bu sebeple resimlerim birer portre olmanın dışında, kişiyi kendi yalnız gerçekliğiyle kavrayan bir hikaye anlatımına dönüşüyor." ifadelerini kullandı.

burcu-urgut-un-ilk-kisisel-sergisi-17-subat-ta-aciliyor-246525-1.

Türkiye'deki eğitiminin ardından Prag'da sinema eğitimi alan sanatçı, 2015'te Contemporary İstanbul'a katıldı.

Üç camlı sandık ile bir tane de sandık içinde heykel uygulamasının yer alacağı sergi 27 Mart'a kadar görülebilecek. (AA)