Anasayfa YAZARLAR Bütün anneler annedir

Bütün anneler annedir

“Cennet, annelerin ayaklarının altındadır, babaların değil. Öpülesi olan, annelerin ayaklarının altıdır, ben öptüm, siz de öpün” diyen “karizmatik” bir lider yönetiyor Türkiye’yi.

Ancak, anlaşılan o ki, yönettiği Türkiye’de; anne var, anne var!

O annelerden bazıları, anne oldukları için, içeride açlık grevi yapan çocuklarının, can verdiklerinin, canlarının ellerinden kayıp gitmemesi için çırpınıyorlar. Çırpınışları şiddetle karşılanıyor, hoyratça itilip kakılıyorlar. Bir anne, can verdiği evladı canından olmasın diye, elinden çok şey de gelmezken, yapabildikleri yüzünden hırpalanıyor!

O annelerin ayakları altında cennet yok anlaşılan!

Leyla Güven… O da bir anne. Adım adım ölüme yaklaşıyor kızının gözleri önünde. Bu kez çırpınan can verdiği yavrusu annenin. Leyla Güven’in kızı Sabiha Temizkan aylardır çırpınıyor; “Yarın çok geç olabilir… Herkes için insan haklarını savunalım” diye haykırarak.

O da istemez mi, daha nice anneler gününde sarılıp öpsün annesini. Bu Türkiye’de, Leyla Güven’in ayakları altında da cennet yok anlaşılan!

Ya “Çocuklar ölmesin” dediği için hapsedilen Ayşe öğretmen? Neyse ki, “karizmatik” olmayan liderler de var ülkede ve ayağının altı öpülesi annelerden olduğunu düşündüğünden olsa gerek, Ayşe öğretmene; “Anneler Günü’nüzü kutluyor, Deran’ın gözlerinden öpüyorum” diye çiçek göndermiş Kılıçdaroğlu.

Ve Dilek Dündar… Yurtdışındaki eşiyle bir araya gelemesin diye cezalandırılan bir anne o da. Anneler gününde ne o sarılabildi oğluna, ne oğlu öpebildi onu. Hasretini ve acısını; “Canım oğlumla 3 yıldır ayrı kutluyoruz anneler günümüzü… Çocukları yanında olan, çocuklarına hasret kalan tüm kadınları kutluyorum.”, mesajından hissettiğimiz Dilek, hangi annelerden yana düşüyor acaba?

İktidarın anne saymadığı anneler ülkesi olduk!

23 Haziran’da, İstanbul’da sadece bir başkan seçilmeyecek, anneleri annelerden ayırmayan bir Türkiye seçilecek aynı zamanda!

“Anne var, anne var” denilmeyen, bütün annelerin sımsıcak sarılıp öpülesi bilindiği bir Türkiye mücadelesine döndü İstanbul’un seçimi.

“Karizma” için de, karizmanın çizilip çizilmeme seçimi; çizilen karizma artık karizma değildir ve sonun gelmesi demektir ya…

Tam da böyle olduğu için; can havliyle kendi içine yöneliyor AKP. “Karizma”, kendi içinden artık açıktan sesini yükseltenlere yöneliyor. “Abdullah Gül aslında AKP kurucusu değil, hatta artık üye bile değil” diye büyük sırrı açıklıyor!

Davutoğlu çoktan parti içinden çıkmış da, “parti içi yanlış yapanlar”a sesleniliyor; YSK kararını eleştirenler istifa etsin!

Karizmayı “karizma” yapan, bazen herkesin tersine bir karar ve duruş belirleyip, o duruşla kazanması, destekçilerini gözünde “yanılmaz-yenilmez” olmasıydı.

7 Haziran’da tek başına iktidar çoğunluğunu kaybetmelerinin ardından, 1 Kasım için yeni seçimde diretme ve “kazanma”nın, İstanbul’da tekrarı hesaplanıyor.

Şimdi, 23 Haziran’ı büyük bir heyecanla bekleyenler arasında AKP’nin “parti içi yanlış yapanlar”ı da var!

Evdeki hesap çarşıya uymaz da İstanbul bir kez daha kaybedilirse, büyü bozulacak, karizma çizilecek, AKP’den kaçış başlayacak… Kaçanlar kendilerine gelecek; “parti içi yanlış yapanlar”ın hesabı da bu!

Evet, İstanbul’un seçimi yalnızca İstanbul’un seçimi olmaktan çıktı. Artık, bu seçimin, anneleri birbirinden ayırmayan, bütün annelerin anne olduğu bir Türkiye için mücadele olduğu hesabı yapılacak.

Güzel olan; çocukların ölmediği, anneler gününde bütün anneler ve çocuklarının birbirlerine sarılabildiği bir Türkiye için mücadele etmek ve 23 Haziran’da kazanmak bu yolda önemli bir adım olacak!

İlginizi çekebilir:  Tsitsekun!

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,001AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

İmamoğlu: İBB’de kibir ve partizanlık üzerine kurulu bir düzen var

Halkın oylarıyla seçilen ancak YSK tarafından mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

Mağluptur bu 
yolda galip!

Yunis AlaçamSüper Lig’de geçen hafta Başakşehir’i yenerek...

Erdoğan: Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yoktur

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da esnaf ve sanatkarlar ile bir araya...

Endonezya’da Agung Yanardağı’nda patlama

Endonezya'nın Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'nda patlama meydana geldi.

İptal oyu veren YSK üyesinin eşi AKP aday adayı çıktı

İBB seçimlerinin iptali yönünde oy kullanan YSK üyesi İlhan Hanağası'nın eşi Avukat...

Selçuk Kozağaçlı’ya ‘Lawyers For Lawyers’ ödülü

‘Lawyers For Lawyers’ ödülü tutuklu Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’ya...

BAE casusu olduğu iddia edilen kişi hakkında adli tıp raporu hazırlandı

BAE casusu olduğu iddiasıyla tutuklanan Zaki Y.M. Hasan’ın intiharına ilişkin Adli Tıp...

FFP’de yeni perde: Galatasaray geçti, Fenerbahçe takıldı

UEFA, Galatasaray'ın Finansal Fair Play için 2018-2019 sezonu anlaşma şartlarına uyduğunu, Fenerbahçe'nin...

Roboski katliamında kardeşini kaybeden Encü tutuklandı

Roboski katliamında kardeşini ve yakınlarını kaybeden Veli Encü ile Kumçatı Belediyesi eski...

Fransa’da bombalı paket patladı: Yaralılar var

Fransa Lyon’un ünlü Bellecour meydanının olduğu bölgede meydana gelen patlamada yaralı sayısı...

Sonraki haber