Çalışanlar sabah servisleri ile Erdoğan’ın etkinliğine gidecek
20.03.2017 20:20 ÇALIŞMA YAŞAMI

DSİ Genel Müdürlüğü, tüm personeline Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı etkinlik için, işe gitmek yerine sabah servisleri ile direkt tören alanına gelmesi yönünde mail gönderdi.

DİHABER'in haberine göre Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tüm birimlerindeki personeline gelen bir mailde tüm personelin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı “İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman Buluşması” törenine, sabah servisleri ile direkt tören alanına gelmeleri istedi.

Çalışanlara gelen mail şu şekilde: “21 Mart Salı günü Ankara Arena Kapalı Spor Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile yapılacak olan ‘İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman Buluşması’ merasimi için sabah servisler doğrudan tören yerine hareket edecektir.

Tüm personelimize duyurulur.”

‘İŞ KAYBIDIR, AÇIKLAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan bir çalışan, iş yoğunluğunun fazla olduğu bir kurumda çalışanların sabah servisleri ile direkt tören alanına götürülmesini eleştirdi. Çalışan şu değerlendirmelerde bulundu: “Çalışanları sürekli iş yoğunluğu ile sıkıştıran, özellikle kimi birimlerde acil iş bahanesi ile mesai yaptırılırken bu kadar personelin iş kaybını açıklamak mümkün değildir.”