Camilerden sonra şimdi de okullara AKP afişi

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Seçim çalışmaları kapsamında Bitlis’teki Ulu Camii’ye AKP’nin seçim pankartının asılması skandalının bir benzeri de Çorum’da yaşandı. Çorum’da biri inşaat halindeki ilkokul olmak üzere iki okula AKP’nin seçim pankartı asıldı. CHP’liler ve HDP’liler skandala tepki göstererek pankartların kaldırılması yönünde Valiliğe şikayetlerini iletti.


VALİLİĞE ŞİKAYET EDİLDİ

Çorum’da 23 Nisan Ortaokulu’na ve inşaat halindeki Gazipaşa İlköğretim Okulu’na AKP’nin seçim afişleri asıldı. Her iki okulun da bahçe duvarlarına asılan pankartlar yurttaşların tepkisini çekti. CHP’li ve HDP’liler Çorum Valiliği şikayette bulundu. 23 Nisan Ortaokulu’nun bahçe girişine asılan pankartın şikayete rağmen kaldırılmadığı öğrenildi.

camilerden-sonra-simdi-de-okullara-akp-afisi-475092-1.

Seçimlerin Temel İlkeleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun, okul ve ibadethaneler başta olmak üzere, kamu hizmeti görülen yerlerde seçim propagandası yapmayı yasaklıyor. Kanuna göre mabetlerde, okullarda, kışla, karargah, ordugah gibi askeri bina ve tesislerle askeri mahfillerde ve kamu hizmeti görülen diğer yerlerde kapalı yer toplantısı ve propaganda çalışması yapılamıyor.

BİZİ TAKİP EDİN

359,890BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,361TakipçiTakip Et
7,897AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL