Canan Kaftancıoğlu, Hürriyet yazarlarının hedefinde
18.01.2018 10:27 GÜNCEL

Hürriyet gazetesi yazarları Ahmet Hakan ile Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazılarında CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı.

"Canan Hanım'da yok yok. Tweet'leri tam bir felaket," satırlarını yazan Selvi, Kaftancıoğlu'nun Canpolat'tan görevi devraldığı toplantıda "arkasındayım" dediği tweetlerine değinerek, yazısında, "Bu tweet’ler CHP’nin peşini bırakmayacak. O bıraksa bile Erdoğan bırakmayacak." ifadesini kullandı.

Selvi, Kaftancıoğlu'nun eşinin domuz eti yediğine ilişkin tweeti de hedefine alarak, yazısında, "Müslüman Türk halkından eşinin domuz yediği tabaktaki fotoğrafla mı oy isteyecek?" dedi.

CHP'nin temel değerlerini de köşesinden irdeleyen Selvi, "Görünen o ki, Canan Hanım’ın sadece Türk toplumuyla değil, CHP’nin temel değerleriyle de sorunu var." ifadesini kullandı.

CHP'nin İstanbul'da bir kadını İl Başkanı seçmesiyle iyi bir iş yaptığını söyleyen Selvi; ancak Kaftancıoğlu'nun tweetleri sebebiyle CHP'nin "İstanbul seçimlerini Erdoğan’a hediye ettiğini" öne sürdü.

AHMET HAKAN: İSTİFA ETMELİ YA DA GÖREVDEN ALINMALI

Diğer bir Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın da bugünkü köşesinde hedefi Canan Kaftancıoğlu oldu. Hakan, Kaftancıoğlu'nun "Ergen siyaseti yapamya teşne, siyasi olgunluktan nasibini almamış" olduğunu söyleyerek, İl Başkanı seçilmesinin CHP'ye darbe vurduğunu iddia etti.

"Kendi partisinin tabanının duyarlılıklarından bile bu kadar uzak düşmüş birinin, İstanbul’un genelinde partisinin oylarını nasıl artıracağını biri bana izah edebilir mi?" satırlarını yazan Ahmet Hakan da, 'köşe komşusu' Abdulkadir Selvi gibi Kaftancıoğlu'nun eşinin 'domuz' tweetini hedef gösterdi ve "Domuz pirzolası üzerinden sosyal medyada espri falan yapmaya kalkışanlar, İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük şehrinde anamuhalefeti temsil ederlerse... Ta en baştan kaybetmeye mahkûm olurlar." ifadesini kullandı.