çArşı'dan 'hırsız Rıza Sarraf'a öfke: Beşiktaş 'halkın takımı' olarak kalacaktır
17.04.2015 14:14 ARŞİV

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü taraftar grubu çArşı, 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları'nda gözaltına alınan Rıza Sarraf'ın Vodafone Arena'dan loca almasına gösterdiği tepki sürüyor.

İran asıllı Rıza Sarraf'ın, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'la yemek yiyip, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ni gezmesi ve ardından yapım aşamasında olan Vodafone Arena'dan loca satın alması tepkileri beraberinde getirdi.

Gezi Direnişi'nde AKP hükümetine darbe yapmakla suçlanan çArşı, Rıza Sarraf'a karşı net bir tavır alarak yaptığı duyuruda bu duruma kesinlikle karşı olduklarını kaydetti. çArşı'nın Twitter mesajında yolsuzluk operasyonları sırasında yayınlanan tapelerde "Milletin a.....na koyacağız" diyen Mehmet Cengiz'e de gönderme yapıldı.

Kimliği belirsiz kişiler ise Beşiktaş Kulübü'nün binasına "Hırsız Reza'ların değil Atom Karınca Rıza'ların Beşiktaş'ı" yazılı pankart astı.

Sarraf'ın loca almasının gündeme geldiği ilk günlerde çArşı'nın liderlerinden Ayhan Güner, "Loca satılması bile bize acı verir. Bizim kulübümüzü kirletmesinler. Tamamen karşıyız. Onlar kongre üyesi yaparlar biz de gün gelir onu iptal ettiririz" demişti.