Cerrahlar, medikal estetik işlemlerini masaya yatıracak

Son dönemde estetik skandalları artarken, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği (TPRECD), 14-17 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen bir programla estetikte cerrahi dışı işlemleri tartışacak. Son yıllarda ciddi artış gösteren dolgu, nörotoksin uygulamaları, askı teknikleri, lazer-ultrason-radyo frekans bazlı sistemlerden anti aging’e kadar estetikle ilgili tüm konular dört günlük bir programda ele alınacak.

Prof. Dr. Akın Yücel, Prof. Dr. Onur Erol, Prof. Dr. Reha Yavuzer, Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak gibi isimlerin yer aldığı program; ellinin üzerinde estetik konusunu gündeme getirecek, canlı uygulamalar, forumlarla beslenecek.


Dernek Başkanı Prof. Dr. Akın Yücel, bu etkinlikteki amaçlarının “Cerrahi olmayan uygulamalar konusunda bilgi paylaşımında bulunmak, sağlıkta güvenlik, etkinlik beklentilerine uygun çözümler sunabilmek ve halkı merdiven altı uygulamalar konusunda bilgilendirmek” olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin ilk güzellik kliniği kurucusu olan Prof. Dr. Onur Erol ise “basında duyulan her işlemin güvenilir olduğu anlamına gelmediğini, güzellik arayışındayken geri dönülmez hataların önlenmesi için, hastaların doktor ve işlemleri soruşturarak karar vermesi gerektiğini” belirtti.

BİZİ TAKİP EDİN

360,033BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,645TakipçiTakip Et
7,932AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL