Ceylan Ertem'den merakla beklenen yeni albüm 'Yine de Amin' çıktı!
10.02.2017 20:35 KÜLTÜR SANAT

Son zamanların çok sevilen şarkılarına imza atan ve adından sıkça söz ettiren müzisyen Ceylan Ertem beşinci stüdyo albümü 'Yine de Amin'i müzikseverlerle buluşturdu.

11 şarkı ve 1 remix'in yer aldığı albümün albümün kayıtları 2016 Kasım ayı içinde, Gaziantep’teki Gaziantep Üniversitesi’ne ait Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nin konser salonunda canlı çalınarak gerçekleştirildi. Volkan Öktem,Alp Ersönmez, Adem Gülşen, İstanbul Strings gibi Türkiye’nin birbirinden yetenekli müzisyenlerinden kurulu 25 kişilik kadro Gaziantep’teki konser salonunda 5 gün boyunca “Yine de Amin”in oluşmasında emek verdi.

Albüm adını, genç şair Sinem Sal’ın şiir kitabından alıyor.

“Yine De Amin”in aranjörleri arasında Cenk Erdoğan, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Steven Kamperman ve Tunç Çakır bulunuyor. Albümün miksleri Berk Kula, mastering’i ise Alex Psaroudakis tarafından hazırlandı.

Albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in albüm kapak görseli ise ünlü Türk ressam Taner Ceylan’ın 2012 yılına ait “Ten Kafesi (Cage of Flesh)” ismini verdiği tuval üzerine yağlıboya eseri oldu.

SILA VE YILDIZ TİLBE ŞARKILARI DA ALBÜMDE

“Amansız Gücenik” albümünde Ceyl’an Ertem’e orjinal bir şarkı olan“Kahroloji”yi ve eski bir şarkısı olan “El Adamı”nı hediye eden Yıldız Tilbe,“Yine de Amin”de de yepyeni bir şarkısını armağan ederek bu çok sevgi ve ilgi gören Ertem-Tilbe birlikteliğinin devamını sağlamış oldu. Albümde “Hiçbir Şeyimsin” adlı şarkının Tunç Çakır tarafından hazırlanan remix versiyonu da yer alıyor.

Albümün bir diğer sürprizi ise “Esmer” ve “Kovdum” isimleri ile albümde yer alan iki şarkının, Türk pop müziğinin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu “Sıla” imzası taşıyor olması. Sözü ve bestesiyle Sıla’nın duygulu kaleminden dökülenler, Ceyl’an Ertem’in özel yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor.

“Yine de Amin”, bugün tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde. Ayrıca albümün çıkış şarkısı olan sözü Ceyl’an Ertem bestesi Ceyl’an Ertem veCenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya”nın klibi de yakında sanatçının Vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında...

18 Şubat’ta “Yine de Amin” albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.