Cezaevindeki Arin bebeğin babası: İlacı kestiler, durumu kötü

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan Arin bebek 14 aylık oldu. Cezaevi’nde büyüyen astım ve bronşit hastası Arin bebeğin durumunun her geçen gün kötüye gittiğini belirten baba Mihdi Yılmaz, bu hafta açık görüşte kızının iyice zayıfladığını ve gözaltılarının morardığını söyledi.

Arin’in sağlık durumunun yanı sıra cezaevi koşullarının da hâlâ kötü olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları ifade etti:

“Arin’in ilaçları kemik erimesine neden olduğu için kesilmiş. İlaçları içemediği için de astımı artmış. Eşim, Arin’in süt dışında yemek de yemediğini söyledi. Eşim gönderdikleri mektupların ‘sürekli adres bulunmadı’ diye geri geldiğini, Adalet Bakanlığı, cezaevi müdürlüğü ve çeşitli kurumlara yazdıkları dilekçelerin de verilmediğini söyledi. Ben denetimli serbestlik ya da cezamın ertelenmesinden vazgeçtim. Beni Mardin’e sevk etsinler. En azından Arin’i gündüz tedaviye götürür akşam yanıma getirebilirsiniz. Arin kardeşlerini, babasını tanır. En azından normal çocuk gibi gelişimi sağlanır.”


‘Bu devlet bu kadar mı çaresiz’

“Çocuğumuzun durumu kötü, çocuğumuz ölüyor” diyen Mihdi Yılmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Ev hapsinden, ertelemeden vazgeçtik. Çocuğumuzu Mardin’e gönderin, onun suçu ne? Bir çocuğu annesiyle Mardin’e göndermek bu kadar zor mu? Bu kadar mı çaresiz bu devlet, bu hükümet. Söz konusu çocuk, başkasının çocuğu olsa dünyaları yakarlardı. Söz konusu bizim çocuklarımız olunca sanki çocuk değil. Demek ki biz insan değiliz, boşuna yaşıyoruz. Yarın eğer Arin yaşarsa ve cezaevinde büyürse demeyecek mi ‘benim günahım, suçum neydi? Annem ne yapmış?”

BİZİ TAKİP EDİN

360,020BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,610TakipçiTakip Et
7,927AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL