Chavez dizisine Venezuela'dan tepki
16.12.2016 16:20 KÜLTÜR SANAT
Sony'nin, Venezuela'nın eski lideri Hugo Chavez'in hayatını anlatan dizisi tartışma yarattı. Venezuela Kültür Bankanı, dizinin çekilme amacının Chavez'i itibarsızlaştırma olarak ifade etti.

ABD’li yapım şirketi Sony’nin Venezuela’nın eski devlet başkanı Hugo Chavez’in hayatını konu alan dizisi tartışma yaratmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl yayınlanacak ‘El Comandante’ isimli dizi, son fragmanıyla Venezuela’dan “Chavez yanlış yansıtılıyor” tepkisini çekti.

‘CHAVEZ’İ BARBAR OLARAK GÖSTERMEK İSTİYORLAR’

Venezuela Kültür Bakanı Freddy Ñánez dizi hakkında yaptığı açıklamada, “Bu öyle bir dizi ki dünya önünde eski liderimizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Chavez’i dünyaya bir barbar olarak göstermek için içine sadece kötü algı oluşturacak şeyler koymuşlar” dedi.

Fragman Kolombiyalı ünlü uyuşturucu çetesi lideri Pablo Escobar’ın hayatını ele alan Narcos dizisine benzetilirken, Ñánez bu duruma tepki gösterdi. Dizinin Venezuela halkının Chavez’i desteklediği gerçeğini örtbas etmek için çekildiğini savunan Ñánez, “Bu yüzden Chavez’i, Pablo Escobar gibi göstermek istiyorlar. Fakat biz onlara gerçek Chavez’in kim olduğunu göstermekle yükümlüyüz” ifadelerini kullandı.(Gazete Duvar)