ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı tutuklandı

KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki mahkemenin ardından ‘örgüt üyesi olmak’ iddiasıyla tutuklandı. Kozağaçlı, 5 gündür gözaltında bulunuyordu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terör Şube Müdürlüğü ekiplerince bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen avukat Selçuk Kozağaçlı, savcılık tarafından sorgulandıktan sonra “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Kozağaçlı, Nöbetçi 10. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.


Nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği’nce sorgulanan avukat Selçuk Kozağaçlı, “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklandı.

Soma davasında ailelerin avukatlığını yürüten Selçuk Kozağaçlı’ya savcılıkta, İzmir’de bir evin çevresinde görülmesiyle ilgili bir soru yöneltilirken, Kozağaçlı o evde Soma davasının duruşmaları sırasında bulunduğunu söyledi. Örgüt üyeliği suçlamalarına da yanıt veren Kozağaçlı, 2004 yılından beri kendisine yönelik bu tür suçlamaların yöneltildiğini söyledi. İddiaların gerçek dışı olduğunu söyleyen Kozağaçlı, “Tamamı gerçek dışıdır. Hiçbir tarihte hiçbir örgüte üye olmadım. Şifaen veya gıyabımda kendi ismim dışında bir isimle çağrılmadım.” dedi.

Avukatı tutuklanan açlık grevindeki eğitim Semih Özakça’dan açıklama

Açlık grevindeki eğitimci Semih Özakça, avukatı Selçuk Kozağaçlı’nın tutuklanmasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Özakça paylaşımında,”Bir avukatımız daha tutuklandı. Dışarıda kaldı yüzlercesi! Halkı savunmanın kıstası hapiste veya dışarıda olmak değildir. Tutsak avukatlarımıza özgürlük!” ifadelerini kullandı.

chd-genel-baskani-selcuk-kozagacli-tutuklandi-383486-1.

BİZİ TAKİP EDİN

359,895BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,256TakipçiTakip Et
7,886AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL