CHP Bağcılar İlçe Başkanı disipline sevk edildi
13.09.2017 16:42 SİYASET
CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez'in, CHP'nin Çanakkale'de gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı sırasında alkol aldığı gerekçesiyle ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiği bildirildi.

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez Çanakkale Kocatepe’de gerçekleştirilen Adalet Kurultayı’nda alkol tükettiği gerekçesi ile partisinden “Tedbirli Kesin İhraç” istemi ile disipline sevk edildi.

İstanbul Manşet gazetesinden Engin Belli'nin haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale Kocatepe Kamp Alanı’nda gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı’nda parti üyesi bazı isimler alkol tüketmiş ve bu durum sosyal medya aracılığıyla yayılmıştı. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın talimatı üzerine İstanbul İl Örgütü mercek altına alınmıştı.

Konuyu araştıran CHP İl Sekreteri Hakkı Sağlam ve ekibi Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez’in alkol tükettiği gerekçesi ile disipline sevk edilmesini istedi.

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez dün itibariyle İstanbul İl Disiplin Kuruluna sevk edildi. Kesim İhraç talebiyle hazırlanan dosya kapsamında CHP’li Sönmez artık CHP adına bir faaliyette bulunamayacak ve CHP’yi temsil edemeyecek. Disiplin soruşturması sonunda CHP’li Sönmez’in ihraç edilip ya da edilmeyeceği karara bağlanacak.