CHP’de tartışma dinmiyor
31.08.2018 09:26 SİYASET
CHP’de liderlik yarışına giren İnce, PM toplantısı nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi: “Vah partimizin, ülkemizin haline”

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, önceki gün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında hakkında yapılan yorumları eleştirdi.

CHP’nin önceki günkü PM toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iddiaya göre 24 Haziran’dan sonra genel başkanlık koltuğunu İnce’ye bırakma niyetinde olduğunu söyledi. Ancak İnce’nin 2 Haziran’dan sonraki tavrının güven vermediğini söyleyen CHP Lideri, bu nedenle kararından vazgeçtiğini söyledi.

İnce, kulislerdeki bu iddiaları Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla değerlendirdi. PM toplantısının seçimden 66 gün sonra yapıldığına dikkat çekerek “Bu toplantıya cumhurbaşkanı adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun” dedi.

İnce, şöyle devam etti: “Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.”

‘Neyi açıklasaydım?’
CHP’li İnce, Kılıçdaroğlu ile yedikleri yemeğin saatini televizyondan geçen altyazıyla öğrendiğini, yemeğin saatini ve yerini basına kendisinin söylemediğini, basının davet etmediğini dile getirdi.

İnce, kendisinin yemekte konuşulanları basına söylemekle suçlandığını belirterek “O yemeğe basın ilgisini çeken sizsiniz” dedi.

İnce, şunları kaydetti: “O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü? Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim! Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise cumhurbaşkanı adayı davet edilmeliydi.

Cumhurbaşkanı adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline!”