CHP’den HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne destek
27.07.2017 11:31 SİYASET
Tezcan HDP’nin Diyarbakır’da başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne ilişkin soruya verdiği yanıtta “Adalet istemini yükselten her türlü barışçıl, demokratik eylem saygı ile karşılanması ve yükseltilmesi gereken yöntemlerdir” dedi

Parti sözcüsü Bülent Tezcan CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklama yaparak basın emekçilerinin sorularını yanıtladı.

CHP MYK sonrası açıklama yapan parti sözcüsü Bülent Tezcan, HDP’nin ‘Adalet Nöbeti’yle ilgili bir soruya, “Adalet istemini yükselten her türlü barışçıl, demokratik eylem saygı ile karşılanması ve yükseltilmesi gereken yöntemlerdir. Bunların bu çerçevede ifade edilmesinde yarar vardır. Eyleme katılıp katılmama ayrıca değerlendirilecektir henüz değerlendirme yapılmamıştır” diye yanıt verdi.

Tezcan, eyleme müdahale edilmemesi gerektiğini de şu sözlerle ifade etti:

Devletin, güvenlik güçlerinin masum ve demokratik eylemlere engel olmak yerine imkan fırsat tanımayıp sadece güvenlik önlem alması hükümetleri küçültmez büyütür. Onun dışında yapılacak adımlar demokrasiye, hukuk devletine hükümetin itibarına zarar verir. Mevcut hükümet bu itibarı koruma kaygısında görünmüyor.