CHP'den, İstanbul'da iktidar yürüyüşü
21.06.2018 21:27 GÜNCEL

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı aralarında Ali Şeker, Yüksel Mansur Kılınç ve Yunus Emre'nin de bulunduğu 2.Bölge milletvekili adayları ve partililerin de bulunduğu kalabalık bir grupla Taksim Galatasaray Lisesi önünden Şişhane Meydanı'na kadar "iktidar yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Ellerinde Türk bayrakları ve Muharrem İnce'nin resimlerinin bulunduğu bayraklar taşıyan partililer yürüyüş sırasında sık sık "Türkiye'ye güvence Muharrem İnce","Hak, hukuk, adalet" sloganları attı. Şişhane'de konuşan CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan," Taleplerimiz net. Yüzü gülen,çocukların aç uyumadığı, demokrasiyi özümsemiş bir Türkiye'ye özlemimiz var. 24 Haziran'da bunu sağlayacağız. Er yada geç bu ülkeye demokrasi gelecek. Artık yurttaşlar sinirle bakan, herkesle kavga eden, toplumu kutuplaştıran bir lider istemiyor. Bizimle gülen, acımızla acı duyan bir lider istiyor. 24 Haziran'da bu anlayışı değiştireceğiz"dedi.

CHP İstanbul 2. bölge milletvekili adaylarından Avukat Özgür Düzgün, Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada AKP'ye oy vermemek için birçok neden olduğunu söyleyerek "Çocuklarımızın demokrasiyi tanıyabilmeleri ve demokratik bir ülkede yaşayabilmeleri adına AKP’ye oy vermemeliyiz. Sadece muhalefet ettiği için insanların işinden olmadığı, protesto etti diye hapse atılmadığı, öldürülmediği bir ülkede yaşayabilmek adına AKP'ye oy vermemeliyiz. Gazetecilerin dilediği eleştiriyi yapabildiği, televizyon yayıncılarının ülke lideri karşısında titremediği bir ülke için AKP'ye oy vermemeliyiz. İnsanların mutfaklarının temel ihtiyaçlarını alırken zorlanmadığı bir ülke için AKP'ye oy vermemeliyiz. Bunlarından tamamından çıkan sonuç demokrasi, özgürlük ve mutlu yarınlar için ise Cumhuriyetin ve Halkın Partisi CHP’ye oy vermeliyiz." diye konuştu.