Anasayfa ARŞİV CHP eski il başkanı hapishanede

CHP eski il başkanı hapishanede

CHP Şanlıurfa İl eski Başkanı Aziz Aydınlık’ın da ‘çiftçiler adına sahte belgelerle çiftfi destekleme primi çekmekten ötürü yargılandığı dava, Aydınlık ile beraber 5 kamu görevlisi daha dün tutuklu yargılanmak üzere hapishaneye gönderildi.
Birçok çiftçi adına tarımsal ekipman kredisi ile çiftçi destekleme primlerini usulsüz ve sahte belgeler ile çektiği iddiasıyla polis tarafından önceki gün 7 il ve 4 ilçedeki 60 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.
Operasyonlarda, şebeke liderliği ile suçlanan CHP eski il başkanı Aziz Aydınlık, Deniz Baykal’a destek için gittiği Ankara’da yakalanırken, 11’i kamu görevlisi, 8’i bankacı 56 şüpheli, suikast silahı uzi, 3 Kalaşnikof tüfek, 7 av tüfeği, 7 tabanca, bir tek kırma el yapımı tabanca, 27 şarjör, 130 tabanca mermisi, 337 av tüfeği fişeği, 221 Kalaşnikof mermisi, çok sayıda tapu senedi, nüfus cüzdan fotokopileri, ikametgah belgeleri, çek, senet, banka cüzdanları, bilgisayar hard diskleri, dizüstü bilgisayarlar, çiftçi destekleme başvuru formları, alacak-verecek ajandaları ile çeşitli belge ve dokümanlarla gözaltına alınmıştı.
Sabah saatlerinde ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 56 şüpheliden aralarında CHP eski il başkanı Aziz Aydınlık, 5 kamu görevlisi, 7 bankacının da bulunduğu 29 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 27 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklamanın kentte büyük yankı uyandırdığı gözlendi.

DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR

Birgün Gazetesi’nin 18.05.2010 tarihli nüshasının 3. sayfasında ve birgun.net’te 18.05.2010 tarihinde https://www.birgun.net/haber-detay/chp-eski-il-baskani-hapishanede-52829.html adresinde yayımlanan “CHP eski il başkanı hapishanede” başlıklı habere ilişkin olarak Aziz Aydınlık Vekili Mustafa Aydınlık’ın talebi üzerine verilen T.C. Şanlıurfa 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 06.12.2018 tarih ve 2018/4264 Değişik İş sayılı düzeltme ve cevap kararına karşı yaptığımız itiraz T.C. Şanlıurfa 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 04.01.2018 tarihli ve 2019/23 Değişik İş sayılı kararı ile reddedilmiştir. Bu karar gereğince yayımladığımız Düzeltme ve Cevap Metnidir:

“Çeşitli tarihlerde gazeteniz ve internet haber sitenizde yayımlanan; sözde haber, yazı dizisi ile Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz AYDINLIK ve ailesi hakkında usulsüz işlemler yapıldığı, dolandırıcılık eylemi gerçekleştirildiği şeklindeki yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyu açıkça bilmelidir ki Sn. Aziz AYDINLIK, siyasete atıldıktan sonra ticari faaliyette bulunmadığı gibi hiçbir gayri hukuki işleme de kalkışmamıştır. Yapılan asılsız bu haberler ile amaçlanan, müvekkilim Aziz AYDINLIK’ı bir takım suç ve suçlularla ilişkilendirerek toplum nezdinde kendilerini itibarsızlaştırma gayesidir.


Müvekkilim Aziz AYDINLIK’ın konu ile alakalı yapmış olduğu basın açıklamalarında bu durumu açıkça izah etmesine rağmen gazete asılsız haberlerini yalanlamamıştır.
Şüphesiz ki haberi yapan gazeteler ve internet haber sitelerinin halkı doğru bilgilendirmek adına bir kaygısı bulunmamaktadır. Gerçek dışı bu tarz haberlerin yapılmasının gayesi; müvekkilim Aziz AYDINLIK’ı toplum nezdinde karalama, itibarsızlaştırma ve bunun üzerinden sansasyon yaratmak suretiyle mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıpratmaktır. Akıllarda hiçbir soru işareti kalmaması adına kamuoyuna saygıyla duyrulur.”


Aziz Aydınlık

Vekili

Mustafa Aydınlık

- Reklam -

SON HABERLER

Bizim Özgen kazanır!

Yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz 31 Mart’taki seçime 6 gün kaldı. Liderler alanlarda “kendi...

Marinaleda

Marinaleda, Ispanya’nın güneybatısında Akdeniz kıyısındaki Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkenti Sevilla’ya bağlı bir...

İktidarın değil, halkın bekası için oy kullan

Pazar günü yerel seçim var. Halk yaşadığı kentin nasıl bir politika ve...

31 Mart’ta kim kime hesap kesecek?

AKP rejiminin Batı emperyalizmiyle çelişkisi büyük ölçüde S-400 krizinde düğümleniyor. Özellikle Avrupa,...

Muhalefete karşı medya

Ya da tersi; medyaya karşı muhalefet! Bu seçimde ilk...

Ağar’lar ve Başkaya’lar

Memleket ikinci sınıf bir korku filmi gibi, kötü karakterleri hiç yok olmuyor....

Yeni Zelandalı spikerler başını örterken

Yeni Zelanda’yı konuş konuş bitiremedik. Saldırının üzerine ayrıca, saldırıdan sonra Yeni Zelanda’nın...

Kütüphanecilik Haftamız kutlu olsun!

Bir önceki yıldı galiba, Kütüphanecilik Haftası için bir etkinliğe katılmıştık. Benim bildiğim,...

Seçim günü resmi tatil midir?

SORU: Ben bir otelde çalışıyorum, seçim günü de...

Denizli Acıpayam’da eğitime 2 gün ara verildi

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart'ta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından artçı...