Anasayfa ARŞİV CHP eski il başkanı hapishanede

CHP eski il başkanı hapishanede

CHP Şanlıurfa İl eski Başkanı Aziz Aydınlık’ın da ‘çiftçiler adına sahte belgelerle çiftfi destekleme primi çekmekten ötürü yargılandığı dava, Aydınlık ile beraber 5 kamu görevlisi daha dün tutuklu yargılanmak üzere hapishaneye gönderildi.
Birçok çiftçi adına tarımsal ekipman kredisi ile çiftçi destekleme primlerini usulsüz ve sahte belgeler ile çektiği iddiasıyla polis tarafından önceki gün 7 il ve 4 ilçedeki 60 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.
Operasyonlarda, şebeke liderliği ile suçlanan CHP eski il başkanı Aziz Aydınlık, Deniz Baykal’a destek için gittiği Ankara’da yakalanırken, 11’i kamu görevlisi, 8’i bankacı 56 şüpheli, suikast silahı uzi, 3 Kalaşnikof tüfek, 7 av tüfeği, 7 tabanca, bir tek kırma el yapımı tabanca, 27 şarjör, 130 tabanca mermisi, 337 av tüfeği fişeği, 221 Kalaşnikof mermisi, çok sayıda tapu senedi, nüfus cüzdan fotokopileri, ikametgah belgeleri, çek, senet, banka cüzdanları, bilgisayar hard diskleri, dizüstü bilgisayarlar, çiftçi destekleme başvuru formları, alacak-verecek ajandaları ile çeşitli belge ve dokümanlarla gözaltına alınmıştı.
Sabah saatlerinde ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 56 şüpheliden aralarında CHP eski il başkanı Aziz Aydınlık, 5 kamu görevlisi, 7 bankacının da bulunduğu 29 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 27 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklamanın kentte büyük yankı uyandırdığı gözlendi.

DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR

Birgün Gazetesi’nin 18.05.2010 tarihli nüshasının 3. sayfasında ve birgun.net’te 18.05.2010 tarihinde https://www.birgun.net/haber-detay/chp-eski-il-baskani-hapishanede-52829.html adresinde yayımlanan “CHP eski il başkanı hapishanede” başlıklı habere ilişkin olarak Aziz Aydınlık Vekili Mustafa Aydınlık’ın talebi üzerine verilen T.C. Şanlıurfa 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 06.12.2018 tarih ve 2018/4264 Değişik İş sayılı düzeltme ve cevap kararına karşı yaptığımız itiraz T.C. Şanlıurfa 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 04.01.2018 tarihli ve 2019/23 Değişik İş sayılı kararı ile reddedilmiştir. Bu karar gereğince yayımladığımız Düzeltme ve Cevap Metnidir:

“Çeşitli tarihlerde gazeteniz ve internet haber sitenizde yayımlanan; sözde haber, yazı dizisi ile Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz AYDINLIK ve ailesi hakkında usulsüz işlemler yapıldığı, dolandırıcılık eylemi gerçekleştirildiği şeklindeki yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyu açıkça bilmelidir ki Sn. Aziz AYDINLIK, siyasete atıldıktan sonra ticari faaliyette bulunmadığı gibi hiçbir gayri hukuki işleme de kalkışmamıştır. Yapılan asılsız bu haberler ile amaçlanan, müvekkilim Aziz AYDINLIK’ı bir takım suç ve suçlularla ilişkilendirerek toplum nezdinde kendilerini itibarsızlaştırma gayesidir.


Müvekkilim Aziz AYDINLIK’ın konu ile alakalı yapmış olduğu basın açıklamalarında bu durumu açıkça izah etmesine rağmen gazete asılsız haberlerini yalanlamamıştır.
Şüphesiz ki haberi yapan gazeteler ve internet haber sitelerinin halkı doğru bilgilendirmek adına bir kaygısı bulunmamaktadır. Gerçek dışı bu tarz haberlerin yapılmasının gayesi; müvekkilim Aziz AYDINLIK’ı toplum nezdinde karalama, itibarsızlaştırma ve bunun üzerinden sansasyon yaratmak suretiyle mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıpratmaktır. Akıllarda hiçbir soru işareti kalmaması adına kamuoyuna saygıyla duyrulur.”


Aziz Aydınlık

Vekili

Mustafa Aydınlık

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,936AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Kayıp olarak aranan kişi yakılmış halde bulundu

İzmir'in Bayındır ilçesinde, 6 gün önce kendisinden haber alınamayan Ali Merter Girgin'in (28) yakılmış halde...

Ekrem İmamoğlu’ndan İBB önünde bildiri okuyan personelle ilgili açıklama: Benim hiç kimseye bir kinim yok

23 Haziran'da yapılan İstanbul seçiminde yeniden İBB Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim...

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerinin son hakedişleri ödenmedi

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri 22 Haziran’da almaları gereken Mayıs ayı hak edişlerini...

“Halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek görevimizdir”

Aydın Karacasu Dereköy Mahallesi'nde jeotermale karşı bilgilendirme toplantısına katılan Aydın Tabip Odası...

Abbasağa Parkı’nı gökkuşağı renklerine boyayanlara faşist saldırı

Her yıl, sanatçı Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilen 'Kazım İsyandır' etkinliği...

İtalyan mafya lideri Morabito, Uruguay’da hapisten kaçtı

İtalyan mafya lideri Rocco Morabito, ülkesine iade edilmek üzereyken, Uruguay'a tutulduğu hapishaneden...

Nurettin Canikli’den Şaban Vatan hakkında suç duyurusu

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen ve ölümü aydınlatılmayan Rabia Naz'ın...

Çipras’tan Erdoğan’a yanıt: Uluslararası hukuk ve AB adına konuşuyorum

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Erdoğan'ın 'Kendine göre bir şeyler söyleyip duruyor' sözlerine...

Arzu Çerkezoğlu: Halkın iradesine saygı göstermeyenler kaybetti

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 23 Haziran seçimlerine ilişkin yazılı açıklama yayımlayarak...

Diyarbakır’da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Diyarbakır'da, borç- alacak nedeniyle husumetli iki grup arasında, iş merkezinde silahlı kavga çıktı....

Sonraki haber