Anasayfa ÖZEL CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu: Her sandığa bir avukat

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu: Her sandığa bir avukat

‘AKP kaybetse de gitmez’ algısını yıkacaklarını söyleyen Kaftancıoğlu, “Bu duyguyla sandığa gitmeyecek olanları ikna edeceğiz. İktidara kaybetmeyi öğreteceğiz. Her bir oya sahip çıkacağız. Her sandığa bir avukat görevlendireceğiz” dedi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu bir grup gazeteciyle sabah toplantısında bir araya geldi, seçim kampanyası ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sandık güvenliği konusunda her türlü hazırlığı yaptıklarını kaydeden Dr. Kaftancıoğlu, 23 Haziran’da sadece İstanbul seçiminin yapılmayacağını, aynı zamanda demokrasinin sınandığı bir seçim sürecini geride bırakacaklarını söyledi.

Ülkenin kaderi, çocuklarımızın kaderi hepimizin kullanacağı oylarla belirlenecek diyen Dr. Kaftancıoğlu, oylarımızın çalınmasına izin vermeyeceklerini, her sandıkta bir avukat görevlendireceklerini söyledi. Kaftancıoğlu seçim çalışması ve kampanyaya dair şunları söyledi:

HEDEF KİTLELERE SESSİZ KAMPANYA

Sessiz bir kampanya yürüteceğiz. Belirlediğimiz hedef kitlelere derinden, doğru şekilde ulaşacağız. Sandığa gitmeyenler, kadınlar, gençler özel hedef gruplarımızdan sadece bazıları. Özel hedef grubumuzdan birincisi CHP’li küskünler. 170 bin-200 bin civarındaki bu ‘küskünleri’ mutlaka sandığa götüreceğiz. İkincisi siyasi iktidarın küskünleri. Cumhur İttifakı’ndan 450-500 bin küskün sandığa gitmedi. AKP-MHP küskünlerine de özel bir çalışmayla gideceğiz. Onları da kazanacağız. On altı günlük kısa sürede yaptıklarımızı, değişen şeyleri ve yapacaklarımızı anlatacağız. Büyük, kitlesel mitingler düzenlemeyeceğiz. Başkanlığı elinden alınmak istenen Ekrem İmamoğlu’nun 16 milyon İstanbullunun başkanı olduğunu anlatacağız.

GÖNÜLLÜLER ORDUSU KURACAĞIZ

İstanbul/İmamoğlu Gönüllüleri’ni daha da büyüteceğiz. Ola ki CHP’de çalışmak istemeyen ama Ekrem İmamoğlu’na çalışmak isteyen gönüllüleri burada toplayacağız. Yurdun dört bir tarafından İmamoğlu için çalışmak isteyen gönüllüleri burada koordine edeceğiz. 200 bin görevliyi 250 bine çıkardık. Daha da arttıracağız.

PARTİLİLER GÖREV YAPACAK

Sandık başı görevlilerini partililerden belirleyeceğiz. Sandık başkanlarını partililerimizden seçeceğiz. Deneyimli müşahitleri görevlendireceğiz. Diğer partilerden, gönüllülerden elbette ki destek alacağız ancak esas olarak bu sefer partilileri sandıklarda görevlendireceğiz. Parti okulu eğitmenleri sandık görevlilerini kapsamlı bir şekilde eğitecek.

İlginizi çekebilir:  CHP'li Kaftancıoğlu'nun yargılandığı dava ertelendi

HER SANDIĞA BİR AVUKAT

Her türlü hukuksal detayı en ince ayrıntısına kadar takip edeceğiz. Ayım döküm cetvellerinden ıslak imzaya, oy tutanaklarından her türlü ayrıntıya kadar her şey kontrol altında olacak. 31 Mart’ta her okulda bir avukat görevlendirmiştik. Bu sefer her sandıkta bir avukat görev alacak. YSK’nin hâkimleri varsa halkın da iradesini koruyacak avukatları var.

HER OYA SAHİP ÇIKACAĞIZ

İstanbul’da kullanılacak her oya sahip çıkacağız. 31 Mart’ta oylara, sandıklara sahip çıktık. Sonrasında da günlerce sandık başlarında nöbet bekledik. Benzer şekilde 23 Haziran’da da halkın iradesine hep birlikte sonuna kadar sahip çıkacağız. Sandığa giren her oy girdiği şekilde çıkacak ve doğru bir şekilde sayılacak. Sandığa gitme konusunda güvensizlik yaşayan tüm yurttaşlarımıza bir çağrı yapmak isterim. Ülkenin kaderi, çocuklarımızın kaderi hepimizin kullanacağı oylarla belirlenecek. Oylarımızın çalınmasına izin vermeyeceğiz.

KAYBETMEYİ ÖĞRENECEKLER

“Kaybedecekleri bir seçimin tekrarına gitmezler” algısını kesinlikle yıkacağız. Bu duyguyla sandığa gitmeyecek olanları ikna edeceğiz. İktidara kaybetmeyi öğreteceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar kaybetmeyi öğrenecekler. Hangi yola başvuracak olurlarsa olsunlar yenilgiyi tadacaklar.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,493AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

İran’dan ‘İngiltere’ye ait ikinci bir tankere alıkonuldu’ iddialarına yalanlama

İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait bir petrol tankerini daha alıkoyduğu yönündeki iddiaları...

Trump ‘Türkiye konusunda önemli hatalar yapıldı’ demişti, senatörlere toplantı davetiyesi gönderdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen...

Başak Demirtaş: Az önce ziyaretten çıktım, hepinize çok selamları vardı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Twitter...

Gazze sınırında İsrail saldırısı: 97 yaralı

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında devam ettikleri Büyük...

İran Devrim Muhafızları: Hürmüz Boğazı’nda bir İngiliz tankerine el koyduk

Hürmüz Boğazı'nda seyir halinde olan İngiliz bayraklı Stena Impero isimli tankerle temas...

Erzincan’da gıda zehirlenmesi şüphesi: 21’i çocuk 56 kişi hastaneye kaldırıldı

Erzincan'da, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 21'i çocuk 56 kişi tedavi altına alındı.

Güvenlik soruşturması bahanesiyle görevine son verildi

Şişli Meslek Yüksek Okulunda Mart ayından beri sözleşmeli olarak öğretim görevliliği...

Yapı Kredi Yayınları’ndan Evliyâ Çelebi’ye ‘Kürdistan’ sansürü

Yapı Kredi Yayınları, 17. yüzyılda Evliyâ Çelebi tarafından kaleme alınan 10 ciltlik Evliyâ...

Digiturk ödeme yapmadı, futbol kulüpleri ihtar çekti

İddiaya göre Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden futbol kulüpleri, 8 Temmuz'da...

AKP’li belediye başkanı: 30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer bayramların aksine 30 Ağustos'ta...

Sonraki haber