CHP'li Erdoğdu'dan Murat Hazinedar açıklaması
05.01.2018 11:11 GÜNCEL
CHP'li Erdoğdu, daha önce hakkında disiplin sürecinin başlatılması gerektiğini söylediği görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yanında olacağını ve bu işleme karşı duracağını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Daha önce Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'a yönelik eleştirileriyle gündeme gelen Aykut Erdoğdu, İçişleri Bakanlığının görevden uzaklaştırma kararına tepki gösterdi. Erdoğdu, Twitter'dan şu mesajı paylaştı:

“Beşiktaş Belediye Başkanının siyasal tutumunu ve yönetim anlayışını onaylamadım. Onaylamıyorum. Ancak bu bizim iç işimiz. Süleyman Soylu bizim Disiplin Kurulu Başkanımız değil. Yapılan işlem seçilmiş Belediye Başkanlığının gasp edilmesidir. Bu işleme karşı duracağım” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu daha, “Bıçak kemiğe dayandı. Kan kusup kızılcık şerbeti içtim demekten bıktım. Beşiktaş Belediye Başkan’ı hakkında disiplin süreci başlamalı” paylaşımıyla gündeme gelmişti.