CHP'li isimlerden Kılıçdaroğlu ve yönetime istifa çağrısı
25.06.2018 17:48 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, partisinin genel başkanı ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti.

Dün yapılan seçimlerde Elazığ'dan milletvekili seçilen CHP'li Gürsel Erol yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu belirten Milletvekili Gürsel Erol, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" dedi.

BİR ÇAĞRI DA EREN ERDEM'DEN

CHP yönetimini istifaya çağıran diğer bir isim de Eren Erdem oldu. Erdem, twitter hesabından yaptığı açıklamada, parti yönetimini istifaya çağırarak, "%30’ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış “istifa” olacaktır" dedi.

Eren'in paylaşımı şöyle:

DUDU: LİDER İNCE

CHP'den yönetime istifa çağrıları gelmeye devam ediyor. CHP'li Mevlüt Dudu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP'nin liderini halkın belirlediğini ve bu ismin de Muharrem İnce olduğunu belirterek, Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini istifaya davet etti.

Dudu'nun paylaşımı şöyle: