CHP’li Şeker ve Şentürk’ten BirGün’e ziyaret
19.06.2018 16:05 GÜNCEL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 2.bölge 8.sıra Milletvekili adayı Ali Şeker ve 2.bölge 9.sıra Milletvekili adayı Derya Şentürk BirGün gazetesini ziyaret etti. Bu seçim sürecinde AKP’lilerde heyecan ve motivasyon olmadığını gözlemlediklerini söyleyen vekiller, saha çalışmalarında AKP stantlarına taşeron insan konduğunu, evlere ve işyerlerine bir şeyler dağıttıklarını, mitinglerinin boş geçtiğini söyledi.

Derya Şentürk, “Sokağın nabzı, güvenlik gibi meseleler değil, ekonomi. Seçime sayılı gün kala güvenliği gündeme taşımaya çalışıyorlar. Saha çalışmalarımızda bu son 2 yılda perişan olduğunu söyleyen 40 yıllık esnaflarla karşılaşıyoruz.” dedi.

İnsanların iktidarı eleştirmekten korktuğunu, düşüncelerini söyleyenlerin ise isminin ya da fotoğrafının kullanılmamasını rica ettiğini belirten Şeker ise, AKP’nin kemikleşmiş kadrosunda da “artık bu sefer!” diyenler olduğunu aktardı.

Şentürk ve Şeker, AKP'yi yeneceklerini ifade etti.

Herkese 24 Haziran’da oy verme çağrısında bulunan Şentürk ve Şeker, şunları söyledi:

“Bizim her sandık için 3’er tane görevlimiz var. Yurttaşlara ‘kurtulamayacaksın’ psikolojisi yüklemeye çalışıyorlar. Biz geniş bir işbirliği yaptık. Tüm muhalefet birbirinin eksiğini kapatacak. Sandık hakimiyeti bizde.”