CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'yu kan gölüne kim çevirdi?
14.04.2018 21:22 GÜNCEL

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Batı'nın Suriye'ye yönelik saldırısını Hatay'da değerlendirdi. CHP Lideri "Ortadoğu'yu kan gölüne kim çevirdi, kim silah gönderdi?" diye sordu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ne işin var senin Hatay’da?” sözlerine değinen Kılıçdaroğlu “Hatay dünyanın barış kentidir. Eğer Hatay’ı bilirsen Ortadoğu’yu çözersin. İlk Hatay’a gelişim 1971 yılıdır. Genç bir memur olarak geldim, ilk künefeyi 1971’de yedim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Hatay, sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözbebeğidir. Hatay’ın tarihi hoşgörüsü sadece Türkiye’de değil bütün dünyada bilinir. O zat diyor ki, ‘Kılıçdaroğlu Hatay’a niye gitti?’ Hatay’a bunun için, inandığım, güvendiğim, sevdiğim için geliyorum. Habibi Neccar var burada, onun için geliyorum Hatay’a. Saint Pierre Kilisesi var onun için geliyorum. Dünyanın ilk aydınlatılan caddesi Hatay’da, aydınlık insanların kentidir Hatay, onun için geliyorum Hatay’a. ‘Ona postal, parka göndereyim’ diyor. Ben postalı da parkayı da sen uyurken 68’lerde giyiyordum. Merak edebilir tabi. Oğluma söyleyeceğim. Askere göndermediğin oğluna postalı göndereceğim. Ben kimseyle özel bir tartışma alanı yaratmak istemiyorum. Ama benimle ilgili birşey söyleyeceksen önce düşüneceksin. Sen cesaretin varsa karşıma çıkacaksın.”