Anasayfa GÜNCEL CHP Muğla Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün: Etkileyici bir Muğla yaratacağız

CHP Muğla Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün: Etkileyici bir Muğla yaratacağız

“Tarımsal üretimin artması kırsalda üretilenlerin kıyısal Muğla’da tüketilmesi için kooperatiflerimizle büyük bir güç olacağız. Muğla başat ürünleri ile kendi markalarını üretecek. Muğla kalkınacak, Türkiye kazanacak”

Namık Alkan

CHP Muğla Belediye Başkanı ve Başkan adayı Dr. Osman Gürün, doğal güzellikleri, tarihi yerleri, spor, sağlık, kültür turizmiyle söz sahibi olan, tarih ve kültürün kente yakışır merkezleri ile etkileyici bir Muğla yaratacaklarını söyledi. Dr. Gürün yerel seçimler öncesi BirGün’ün sorularını yanıtladı.

Dr. Gürün, başkanlığı döneminde yapamadığı tek proje olan Bodrum katı atık tesisini yapmak istediğini belirtti. Başkan ve başkan adayı , “Bodrum’da hayal ettiğimiz tesisimizi faaliyete geçirdiğimizde Muğla’nın bir inci tanesi gibi çevresi var. Katı atık tesisleri ile de tertemiz örnek bir Muğla yaratacağız” dedi.

Neden tekrar aday oldunuz?

1999 yılında Cumhuriyet Halk Partimizden Muğla Belediye Başkanı seçildim. 99 Yerel seçimlerinden sonra, 2004, 2009 yerel seçimleri olmak üzere 3 dönem Muğla Belediye Başkanlığı yaptım. Her seçimde partimizin oylarını genel, yerel seçimler ve referandum olmak üzere artırarak Muğla’da hep birlikte güzel bir başarı yakaladık. Yüzde 36 ile başladığımız oy oranımızı, 2014 seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yüzde 49.10’a çıkarttık ve en fazla oyu aldık. Partimizin Türkiye’deki en fazla oy alan ikinci Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Sorunuza gelince; partimiz bize görev verdiği, vatandaşlarımız da bize güvendiği sürece partimizin her kademesinde görev almaya hazırız. 2014 yılında kurucu başkan olduğum Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde beşinci yılımı doldururken partim önümüzdeki 5 yıl içinde bu görevi devam ettirmemi istedi. Birbirinden değerli 13 ilçesi, 566 mahallesi olan Muğla’mızda vatandaşlarımızın tekrar görev vermesi halinde başlattığımız projeleri tamamlayarak ve yeni projelerle 5 yıl daha güzel Muğla’mıza hizmet edeceğiz.

Belediyecilik ve yönetim anlayışınız nedir?

Belediye başkanlığında da 20. yılımı dolduruyorum. Yani şehrimizin aksayan yönlerini çözmek için çalıştım. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ilimizde hayata geçiriyoruz. Tüm yurttaşlarımıza hizmetlerimizle ulaşmaya çalışıyoruz. Engellerin kalktığı, can dostlara saygılı, yeşilin üzerine basa basa korunduğu, tarihine ve kültürüne saygı duyulan ve yaşatılan bir şehircilik anlayışı ile Muğla’mızı yönetiyoruz.

Başkanlığınız döneminde yapamadığınız, kentinizin acil çözüm bekleyen en önemli sorunu nedir, nasıl çözeceksiniz?

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde yurttaşlarımıza vaat ettiğim ve yapamadığım tek bir projemiz var. Muğla’mızın çöpünün beşte birini üreten Bodrum’da katı atık tesisimizi yapmak. Bodrum Düzenli Katı Atık Tesisi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm girişimlerimizi yaptık, ihalesi, yer teslimi yapılan ve yüklenici firmanın inşaata başlayacağı alan birden 3.dereceden birinci derece sit alanına dönüştü. Hâlbuki bakanlıktan tüm izinler alınmış, Bodrum’umuzun kanayan yarası çöp sorununun çözümü için en büyük adımı atmıştık. Muğla’mız Türkiye’de katı atık düzenli depolamalarında sayı olarak birinci sırada. Muğla’da 6, Antalya’da 5 katı atık tesisi var. Bodrum’da 7.si için tekrar girişimlere başladık ve önümüzdeki dönemde Bodrum tesisimizi de faaliyete geçirerek bir inci tanesi gibi, çevresi katı atık tesisleri ile tertemiz, örnek bir Muğla yaratacağız.

Geleceğe dönük hedefleriniz ve projeleriniz nedir?

Ülkemizin ve Muğla’mızın geleceği ortak paydada aynıdır. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz güzel Muğla’mızı bir kuyumcu titizliğinde korumaya çalışıyoruz. Üniversitelerle, kooperatiflerimizle işbirliği içerisinde bilimsel yöntemlerle ve en önemlisi ortak akılla projeler üretiyoruz. Kırsal, kıyısal Muğla’yı hizmetlerimizle birleştiriyoruz.

Seçimi tekrar kazanmanız halinde Muğla’da neler değişecek, vaatleriniz nedir?

Muğla’mızın teknolojik gelişmelerin, teknolojinin üssü olması için Tekno Köy’ü kuracağız. Tarımsal üretimin artması kırsalda üretilenlerin kıyısal Muğla’da tüketilmesi için kooperatiflerimizle büyük bir güç olacağız. Muğla başat ürünleri ile kendi markalarını üretecek, Muğla kalkınacak, Türkiye kazanacak. Kültür merkezleri, otogarlar ve en önemlisi çocuklarımız için kreşleri hayata geçireceğiz. Altyapısı, yolları ile örnek, verimli toprakları ile üreten, turizm çeşitliliğinde doğal güzellikleri, tarihi yerleri, spor, sağlık, kültür turizmiyle söz sahibi, tarih ve kültürün kentine yakışır merkezleri ile etkileyici bir Muğla yaratacağız.

Hemşerilerinize iletmek istediğiniz mesajınız var mı?

Muğla doğal, tarihi güzellikleri ile eşsiz, Cumhuriyet ve Atatürk sevdası ile örnek, en önemlisi de sevgiyi, hoşgörüyü benimsemiş insan zenginliği ile yaşanılacak bir şehirdir. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğla’mızda hemşerilerimiz hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Sevgi, hoşgörü ve Güler yüzlü hizmet anlayışı ile Muğla’yı kucaklamaya, hemşerilerimizin daha huzurlu bir şehirde yaşamalarını sağlamak için 7/24 çalışmaya devam edeceğiz.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,680AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Ekrem İmamoğlu, TRT Haber canlı yayınına katılacak

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan...

Anadolu Efes final serisinde 3-2 öne geçti

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi 5. maçında Fenerbahçe...

Ağrı’da aşırı yağışların yol açtığı selde 4 kişi hayatını kaybetti

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2'si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti.

Erdoğan: Herkesi kucaklamak için geliyorum diyen kişi, bu milletin, devletin valisine it diyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadim Dostlar Buluşması programında konuştu....

Rusya: Sınırlarımıza yaklaşan Amerikan B-52N’lere önleme yapıldı

Su-27 savaş uçaklarının, Karadeniz ve Baltık Denizi yönünden Rusya sınırlarına yaklaşan Amerikan...

Ekrem İmamoğlu’nun burs desteği sözüne İBB’den açıklama

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve AKP'nin İstanbul Büyükşehir...

Arap Birliği Genel Sekreteri: Türkiye neo-Osmanlıcılık kisvesi altında Siyasal İslam’ı teşvik ediyor

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Türkiye ve İran'ı Ortadoğu'da genişleme...

İstanbul seçimine 6 gün kaldı: İmamoğlu ve Yıldırım bugün ne yaptı?

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik iptal kararının...

İmamoğlu: Her şey çok güzel oldu

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'de miting düzenledi. İmamoğlu...

CHP’li Ağbaba: Çalınan Türkiye’nin itibarıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 31 Mart'ta yapılan...

Sonraki haber