CHP’nin yeni İl Başkanı Kaftancıoğlu: Birlikte çalışacağız ve kazanacağız
14.01.2018 16:22 SİYASET
CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu ilk açıklamasını BirGün’e yaptı. Kaftancıoğlu, birlikte mücadelenin altını çizdi.

UĞUR KOÇ

CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde Kaftancıoğlu, önceki il başkanı Cemal Canpolat’la yarıştı ve rakibinin aldığı 318 oya karşılık 325 delegenin oyunu alarak CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı seçildi.

CHP’nin tarihindeki ilk kadın İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, kongre ardından BirGün’e konuştu.

CHP’ye yaraşır bir seçim süreci geçirdiklerini söyleyen Canan Kaftancıoğlu, bu süreçte “2019’da Saray darbesini hep birlikte nasıl yıkacaklarını anlatarak kendisini ifade ettiğini” belirtti ve kongre sonuçlarını “Yurttaşlarımız parti içinde değil, Türkiye sathında verilecek bir mücadelenin çok daha önemli olduğunu görüp oyunu ona göre kullandı” diye yorumladı.

Anlaşmazlıkları geçmişte bırakarak öncelikle partisi içinde birliği sağlamayı hedeflediğini söyleyen Kaftancıoğlu, önümüzdeki dönemin stratejisini ise 2019’daki yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine işaret ederek, “İstanbul’da ve Türkiye’de diğer demokrasi güçleriyle hep birlikte çalışacağız, kazanacağız” ifadeleriyle anlattı.