Anasayfa GÜNCEL CHP Tarsus Başkan Adayı Bozdoğan: 31 Mart'ta sandıkları koruyacağız

CHP Tarsus Başkan Adayı Bozdoğan: 31 Mart’ta sandıkları koruyacağız

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan, 25 yıldır çok acı çektiklerini belirterek, "31 Mart'ta sandıkları koruyacağız" dedi. Seçim projelerinden de bahseden Bozdoğan, her köye sağlık istasyonları kuracaklarından bahsetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP),Tarsus Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan, Tarsus’un kırsal mahalleleri Gülek, Çiftlik Ereze, Damlama, Mantaş, Aliağa ve Aliefendi’de yurttaşlarla bir araya geldi.

Muhtarlardan ve halktan sorunlar hakkında bilgi alan Bozdoğan, kahvehanelerde yurttaşlara hitap etti. “Bizler kente özen gösteren , insana saygı gösterenleriz” diyen Bozdoğan, “Dürüstlük peşinden hiçbir zaman ayrılmayız. Bizim halkımız dediği zaman projeniz nelerdir. Bizim  ilk projemiz  çalmayacağız çaldırmayacağız. Projelerimizin hepsi insana yatırım projesidir. Bu kentin anayasasının yapacağız. Bütün partilileri çağırıp birleşeceğiz. Bu kentin anayasanın yaptığımızda. Halka sunup referandum yapacağımız. Amacımız bir kentin bir belediyenin temsili yönetimi değil katılımcı yönetimi  esas alacağız. Bu kentin seçimini siz kazanacaksınız, siz yöneteceksiniz” ifadelerini kullandı.

“HER KÖYÜMÜZDE SAĞLIK İSTASYONLARI OLACAK”

Projelerinden bahseden Bozdoğan, “Her köyümüzde sağlık istasyonları olacak. Bizim önceliğimiz halkımızı dinelmek ve onlara dokunmak. Eğer eğitimde sağlıkta ve gelirde yükselmezse kent bilincine, kent kültürüne ve kent kimliğine ulaşmamız demektir” ifadelerini kullandı.

25 yıldır çok acılar çektiklerini belirten Bozdoğan, “Seçim hilelerini çok yaşadık. Geçen seçim döneminde ben de yaşadım. Şimdi o sandıkları koruyacağız. Sizlerin sayesinde o sadıklar öyle patlayacak ki hile yapamayacaklar. Sandıkların başında sabaha kadar bekleyeceğiz. 1 Nisan sabahına kadar seçimi kazanmış gibi davranmayacağız. Geriden gelmiş gibi gideceğiz. Çünkü bunlar son dakikada ne oyunlar yapacaklarını biliyoruz. Yapmaya da başladılar” diye konuştu.

“TARSUS’TA HUZURU VE SEVGİYİ ARIYORUM”

Bu seçimi kazanmak zorunda olduklarını ifade eden Bozdoğan, “Biz Arap, Kürt, Türk, Yörük hepsinden de oy alacağız. Biz Cumhur İttifakı değiliz. Biz halk ittifakı ve Tarsus ittifakı yaptık. Biz bu seçimi kazanmak zorundayız. Gariban insanlarımız için kazandırmak zorundayız. Üniversite okuyan çocuklarımızın onlara karşılıksız kredi verilmesi için bu seçimi kazanmak zorundayız. Biz kentimiz üç beş tane beton mafyasına satacak kadar basit insanlar değiliz. Biz kentimizdeki rantı halkımızla bölüşeceğiz. Bizim yolumuz hak ve halk yoludur. Son olarak ben Tarsus’da huzuru ve sevgiyi arıyorum. Güçlü bir Tarsus’u, zengin bir Tarsus’u arıyorum.Bu kent halka yönetilecek” dedi.

“VETERİNER SORUNUMUZ VAR”

Ziyaretlerin ardından hayvanseverler ile bir araya gelen Dr. Haluk Bozdoğan, hayvan haklarına yönelik taleplerin yazılı olduğu metni imzalayarak, “İlk 6 ay içerisinde Hayvan Parkı’nı kentimizde yapacağız. Veteriner sorunumuz var. Veterinerlerimiz hep büyükbaş hayvanlara bakıyor. Bir köpek veya kedi veterinere bulmak çok zor” diye konuştu.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,662AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

İşsizlikte büyük artış: 4 puan artarak yüzde 14.1 oldu

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Mart...

Karpuz kabuğunda yolculuk

Ahmet Uluçay’ın filmi Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ın bir sahnesinde, filmin esas oğlanı...

‘Her şeyin dilini şiire çevirdim’

KADİR İNCESUHayal Yayınları tarafından yayımlanan yeni şiir...

YKS’de matematik testinden bir soru iptal

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) matematik...

Buca Belediye Başkanı Av. Kılıç: Her mahalleye meclis

AYCAN KARADAĞİzmir Buca Belediye Başkanı Av. Erhan...

Siyaset bilimci Prof. Dr. Yeşeren Eliçin Arıkan: Küreselleşmenin kentsel yaşama yıkıcı etkileri oldu

Yerel seçim maratonu 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seçilmesiyle son bulacak....

Meslek hastalığı ‘kaçınılmaz’ değil!

Yargıtay 10. Hukuk Dairesi, kot taşlama işinde çalışan ve ‘pnömokonyoz’ adlı meslek...

Yıldırım-İmamoğlu: Yayımlanmayan tartışma

Bugün herkes muhtemelen İmamoğlu-Yıldırım tartışmasını tartışıyor olacak. Tartışmadan önce kaleme alınan bu...

Öğrenciye su indirimi AKP grubunu böldü: ‘Evet deseler de hayır diyorum’

31 Mart seçimlerinin ardından gün yüzüne çıkan, YSK’nin İstanbul seçimlerine yönelik verdiği...

Sonraki haber