alpertasbeyoglu

CHP: Yeni seçim bildirgemizi bekleyin

AKP’nin baskın seçim öncesi açıkladığı paketin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Geçmiş vaatlerimizi çalmış olabilirsiniz ama gelecek hayalleri hala bizim. Biz halkımızın sorunlarını biliyoruz, hepsini tek tek yerine getireceğiz. Yeni seçim bildirgemizi bekleyin” ifadesini kullandı.

Erdoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım’ın emeklilere her yıl ramazan ve kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiye verileceğini açıkladığını belirterek, bayramlarda emeklilere biner lira değil, iki maaş verilmesini istedi.

Hükümetin yaklaşan seçimler nedeniyle emeklilere ikramiye vermek zorunda kaldığını vurgulayan Erdoğdu, şöyle devam etti:


BİNER LİRA YERİNE BİRER MAAŞ

“Sayın Başbakan sanki emekliye sadaka veriyor. Bayramda emeklilere bin lira ikramiye yetmez. Emeklilerimizin hakkı bayramlarda birer maaş ikramiyedir. Üstelik biz onlar gibi kaynak da sormuyoruz. Kaynağın, saraydaki inanılmaz israfın kısılması ve yandaşlara yapılan yolsuzlukların önlenmesiyle sağlanacağını biliyoruz. O nedenle biner lira ikramiyeden derhal vazgeçilerek emeklilerimize birer maaş ikramiye ödenmesi kararı alınmalıdır.”

AKP’nin seçimlerden hezimetle çıkacağını gördüğü için CHP’nin vaatlerini gerçekleştirme telaşına düştüğünü vurgulayan Erdoğdu, “Biz 2015’te emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz dediğimizde, ‘Nereden bulacaksınız?’ diyen AK Parti, yaptırdıkları anketlerden bekledikleri sonuçları alamayınca emeklilere biner lira vererek kandırmaya çalışıyor. Halkımız seçimlerde oylarının satılık olmadığını onlara gösterecek.” değerlendirmesinde bulundu.

“HALKIMIZ SORUNLARINA ÇARELER BULDUĞUMUZU GÖRECEK”

Erdoğdu, hükümetin, “asgari ücrete zam” dediklerinde, düşündüklerinin ötesinde zam yapmak zorunda kaldığını, “taşerona kadro” dediklerinde ise yalan yanlış uygulamaya kalktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz söylediğimizde ‘Kaynak nerede? Hazineyi mi yağmalayacaksınız.’ diyorlardı. Oysa kaynak ortada. Sarayın günlük 10 milyon liraya ulaşan israfının önüne geçilse, yandaşlara bağlanan musluklar kapatılsa bütün vatandaşlara hak ettiği ücretler ödenebilir. Bu bir tercih meselesi. Biz halkımıza dağıtmayı tercih ediyoruz, onlar bir avuç yandaşa dağıtmayı tercih ediyor. Seçim beyannamemizi açıkladığımızda tüm halkımız sorunlarına nasıl çareler bulduğumuzu görecek. Geçmiş vaatlerimizi çalmış olabilirsiniz ama gelecek hayalleri hala bizim. Biz halkımızın sorunlarını biliyoruz, hepsini tek tek yerine getireceğiz. Yeni seçim bildirgemizi bekleyin.”

İLK AÇIKLAMA TWİTTER’DAN

Erdoğdu, AKP’nin paketine ilk tepkiyi Twitter hesabından verdi.

“Emekliye iki maaş ikramiye vaadimizi de çalmışlar” diyen Erdoğdu, “Hırsız olduklarını biliyorduk da vaatlerimizi de çalacaklarını düşünmedik” dedi.

Aykut Erdoğdu’nun kişisel Twitter hesabından konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

erdogdu-hirsiz-olduklarini-biliyorduk-da-vaatlerimizi-de-calacaklarini-dusunmedik-458058-1.

BİZİ TAKİP EDİN

359,930BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,086,879TakipçiTakip Et
7,819AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL