-Reklam-
Anasayfa GÜNCEL CHP, 'Yerel seçim Karadeniz bölge çalıştayı' gerçekleştirdi

CHP, ‘Yerel seçim Karadeniz bölge çalıştayı’ gerçekleştirdi

Bugün Giresunda yapılan CHP yerel seçim Karadeniz çalıştayına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP il ve ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve parti üyeleri katıldı. Vahit Sütlaş Sahnesi’nde gerçekleştirilen çalıştay Seyit torunun konuşmasıyla başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konuşmasında, yerel seçimde başarılı olmaktan başka çareleri bulunmadığını söyledi. Torun ülke geneli için bir yerel strateji geliştirileceğini her seçim bölgesinin ayrı dil, stratejisi olacağını belirtti.

Hep birlikte, bir arada bu süreci en iyi şekilde yürüteceklerini ifade eden Torun, 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde hep beraber başarılı olacaklarını söyledi. Seçimin ne tek başına partiyle, ne tek başına adayla, ne de tek başına kampanyayla kazanılamayacağına dikkati çeken Torun, bu unsurların hepsinin birlikte, bir arada ele alınması gerektiğini aktardı.


“AKP belediyeciliği bitti, bittiklerini her anlamda, her yerde görüyoruz.” ifadesini kullanan Torun, şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz süreçte her geçen gün olumsuzluğa doğru gidiyor ama biz bunlardan medet ummayacağız. Kendimize güveneceğiz, yaptıklarımıza güveneceğiz, gücümüze güveneceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Hepimizin amacı vatandaşın derdine derman olmak, herkesin derdine derman olacak çözümleri hep beraber üreteceğiz.”

Bölge toplantılarının ilkini gerçekleştirdiklerini dile getiren Torun, bundan sonra 10 ayrı bölgede toplantı yapacaklarını aktardı.

Torun, bu toplantıların amacının hep beraber ortak akılla strateji geliştirmek olduğunu ifade ederek, “Biz genel bir kampanya sürdüreceğiz, ülke geneli için bir yerel strateji ortaya koyacağız ama her yerin her seçim bölgesine ayrı ayrı strateji, ayrı ayrı dil, ayrı ayrı propaganda yapmak zorundayız.” diye konuştu.

Yüreklerini herkese açacaklarını kaydeden Torun, “Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden el ele vereceğiz ve başaracağız. Beş yıldır hiç durmadan yürüdük, şimdi hep beraber onlara tur bindirmek için yolumuza devam edeceğiz. İnşallah Allah’ın izniyle, sizlerin de desteğiyle başarmamamız için hiçbir neden yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Torun, 10 Kasım’ın Atatürk’ü Anma Günü olduğunu anımsatarak, sözlerini “Onu rahmet ve minnetle tekrar anıyoruz ama onun bize bir sözü var ya, ‘Beni görmek demek vücudumu, beni fiziki olarak görmek demek değil, benim düşüncelerimi ve benim inançlarımı, iddialarımı hayata geçirmek’ diyor ya biz de ona ait olmak zorundayız. Onun bize şiar ettiği bir söz daha var, o söz de ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var çalışmak’ hep beraber çalışacağız, başaracağız.” diyerek tamamladı.

- Reklam -

SON HABERLER

AKP’den İYİ Parti’ye geçen belediyede 41 bin 155 TL höşmerim borcu

AKP’den İYİ Parti’ye geçen Susurluk Belediyesi’nin 58 milyon TL borcu var. Bu...

AKP’li Yavuz: Aldığımız duyumlara göre YSK, Pazartesi görüşmeye başlayacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Aldığımız duyumlara göre YSK Pazartesi...

Oyun bilgisayarı toplamayı düşünenlerin dikkat etmesi gerekenler

Şu aralar bir oyun bilgisayarı mı toplamak istiyorsunuz? O zaman yeni nesil...

Palu ailesi film oluyor

Yönetmen Emin Alper, Palu ailesini konu alan korku filmi çekeceğini açıkladı.

İstanbul’da ‘Yeni Bir Başlangıç’ coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Maltepe’de yapacağı “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç"...

İki doğa harikasını yok edecekler!

Doğayı talan eden projelere her gün yenisi ekleniyor. Son olarak Rize’nin Hemşin...

Bahçeli: Bütün oyları alsalar bile vicdanda sorgulanacaklar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP ve MHP'nin İstanbul'daki seçimlerin yenilenmesine yönelik...

Geleneksel yayıncılığa alternatif

TAYLAN YILMAZIstakoz Yayınevi yola çıkarken Abaküs Kitap'ın...

Gülsin Onay: Müzik zihni açar

KADİR İNCESUAkıllı Baykuş Platformu, Zuhal Müzik ve...

Otomobilin geleceği

Ersoy Yaş[email protected]Şirketin, otomotiv...

Sonraki haber