Anasayfa SİYASET CHP'den 'anket' açıklaması

CHP’den ‘anket’ açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, seçim anketlerinde her geçen gün ivmelerinin yukarı çıktığını belirterek, "İlk açıkladığımız zamanlarda İstanbul adayımız Ekrem İmamoğlu'nun tanınırlığı düşüktü; ama tanınırlık ve güven bakımından şuanda o fark kapandı, hatta öne geçtik" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır” açıklamasıyla ilgili, “Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. CHP’nin İş Bankası’nda en ufak bir menfaati yoktur, oradan en ufak bir geliri yoktur” dedi.

Torun, seçim anketleriyle ilgili ise “Her geçen gün ivmemiz yukarı doğru çıkıyor. Örneğin ilk açıkladığımız zamanlarda İstanbul adayımız Ekrem İmamoğlu’nun tanınırlığı düşüktü; ama tanınırlık ve güven bakımından şuanda o fark kapandı, hatta öne geçtik,” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, DHA’ya yaptığı açıklamada, 10 Şubat Pazar günü Ankara Arena’da bütün belediye başkan adaylarının katıldığı bir tanıtım toplantısı düzenleyecekleri söyledi. Aday belirleme sürecine değinen Torun, seçmenlerin özellikle değerlendirmelerini alıp saha bilgilerine ulaştıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

”Bu doğrultuda toplumun bir yenileşme talebinin olduğunu gördük. Bu yenileşme talebini de kayda alarak bütün yerel yönetimlerde bunu gerçekleştirmeye çalıştık ve belki de tarihinde en önemli şekilde örgütlerinden veya ilçe belediyesinden büyükşehire aday yapmak suretiyle kendi yetiştirdiği insanlardan belediyeciliği bilen, anlayan ve hizmet üretecek isimleri tek tek tespit ettik ve önemli ölçüde de bunları adaylaştırdık. Biz toplumun bize verdiği mesajı aldık ve bu mesaj doğrultusunda hareket ettik. Adaylarımızın önemli bir kısmı örgütlerden gelen veya yerel yönetimlerden gelen arkadaşlar oldu. Bu arkadaşlar sonuçta CHP içerisinde yetişmiş ve bu konuda bir şekilde çalışmış arkadaşlarımız. Bunların karşılığını da inanıyorum ki halkımızdan alacağız.”

‘İSTANBUL’DA FARK KAPANDI’

Yaptırdıkları anketlerle sürekli saha verilerine ulaştıklarını belirten Torun şunları söyledi:

“Her geçen gün ivmemiz yukarı doğru çıkıyor. Örneğin ilk açıkladığımız zamanlarda İstanbul adayımız Ekrem İmamoğlu’nun tanınırlığı düşüktü; ama tanınırlık ve güven bakımından şuanda o fark kapandı, hatta öne geçtik. Zaman zaman yapılan anketlerde de gördüğümüz üzere ulaştığımız sonuç bu, Ankara da aynı şekilde. Diğer iddialı olduğumuz il ve ilçelerde de her geçen gün ivmemizi arttırıyoruz. Görülüyor ki bütün Türkiye’de CHP’ye ve CHP belediyeciliğine bir ilgi var. Bu da oya dönüşecek. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Türkiye’nin birçok bölgesinde kır çiçekleri açacak.”

‘ATATÜRK’ÜN MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün grup toplantısında yaptığı İş Bankası ile ilgili açıklamalarına da değinen Torun, ”AK Parti Genel Başkanı’nın bu zaman zaman aklına geliyor. Aklına geldikçe de bunu gündemi meşgul etmek için ve buradan bir siyasi rant devşirmek için yapıyor; ama her zaman söylediğimiz gibi biz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. CHP’nin İş Bankası’nda en ufak bir menfaati yoktur. Oradan en ufak bir geliri yoktur” diye konuştu.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,680AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Herkes yıkama yağlanmaya alışkın

Pazar gecesi saat 21’de hemen hepimiz İsmail Küçükkaya’nın modere ettiği, Ekrem İmamoğlu,...

İmamoğlu seçimi alıyor!

Günlerdir tüm ülkenin beklediği, İBB adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı...

Çalışma şartlarında değişiklik mümkün mü?

SORU: Ben Ankara’da Türkiye’nin sayılı yazılım şirketlerinden birinde çalışıyorum. İşyerim, eskiden yılda...

Justin Edinburgh, erken ayrılanlar…

18 Aralık 1969 tarihinde Essex bölgesinin Brentwood kasabasında dünyaya gelmiş futbol sevdalısı....

Hırsız polis

Yolda bulduğunuz hafıza kartını, Terörle Mücadele Şubesine teslim eder misiniz? Bu davranış,...

Ekrem İmamoğlu, TRT Haber canlı yayınına katılacak

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan...

Anadolu Efes final serisinde 3-2 öne geçti

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi 5. maçında Fenerbahçe...

Ağrı’da aşırı yağışların yol açtığı selde 4 kişi hayatını kaybetti

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2'si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti.

Erdoğan: Herkesi kucaklamak için geliyorum diyen kişi, bu milletin, devletin valisine it diyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadim Dostlar Buluşması programında konuştu....

Rusya: Sınırlarımıza yaklaşan Amerikan B-52N’lere önleme yapıldı

Su-27 savaş uçaklarının, Karadeniz ve Baltık Denizi yönünden Rusya sınırlarına yaklaşan Amerikan...

Sonraki haber