CHP’den Eren Erdem’in yeniden tutuklanmasına sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yaptığı açıklamada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutuklanması hakkında, "Mahkeme heyetinin iradesi birkaç saat içinde gasbedildi, adalete olan inanç bir kere daha zedelendi" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, kapanan tahliye edilen ancak savcılığın itirazı üzerine yeniden tutuklanan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in durumuna ilişkin, “Mahkeme heyetinin iradesi birkaç saat içinde gasbedildi, adalete olan inanç bir kere daha zedelendi.” değerlendirmesinde bulundu.

Gökçen, yaptığı yazılı açıklamada, Erdem’in 7 Ocak’ta yapılan duruşmasında verilen tahliye kararının saatlerce uygulanmadığını iddia ederek, “Erdem, hukuka aykırı olarak tutulurken kanser hastası annesi Silivri soğuğunda umutla bekletildi.” ifadesini kullandı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle tahliye kararı verdiğini belirten Gökçen, “24. Ağır Ceza Mahkemesi hızlıca toplanarak, iddiaya göre binlerce sayfalık dosyayı birkaç saat içinde değerlendirerek, yakalama kararı çıkardı. Mahkeme heyetinin iradesi birkaç saat içinde gasbedildi, adalete olan inanç bir kere daha zedelendi. Türkiye’de hukukun geldiği durum bu.” değerlendirmesini yaptı. 

KaynakAA

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL