CHP’li başkan aday adayı AKP’ye geçti: ‘Hevesimi kırdınız’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye Belediye Başkan aday adaylarından biri olan Keramettin Yılmaz, partisinin Fethiye Belediye Meclis Üyesi 4 kişi ile birlikte istifa edip AKP'ye katıldı. Yılmaz'a daha sonra geçtiği AKP Fethiye İlçe Başkanlığı'nda AKP rozeti takıldı

CHP’den 2005 – 2014 yılları arasında iki dönem Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yapan, 2014 seçimlerinde yine aynı partiden Fethiye Belediye Başkan adayı olan ancak seçilemeyen ve 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde bir kez daha partisinden Fethiye Belediye Başkan aday adayı olan Keramettin Yılmaz, aday adaylığından çekilip AKP’ye geçti. Sabah saatlerinde istifa etmek için CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’na giden Yılmaz, kapıların kapalı olması nedeniyle istifa dilekçesini veremedi.

Ardından beraberindeki kalabalık bir grupla Fethiye’deki Devlet Su İşleri binası önünde basın açıklaması yapan Keramettin Yılmaz, partisinin Fethiye Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Nebioğlu, Funda Gürkan, Talat Uysal ve Ünsal Erişgen ile birlikte CHP’den istifa ettiklerini belirten, dilekçeleri imzaladı.

Keramettin Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, “Fethiye’de CHP, İYİ Parti ile ittifaka gitti. Fethiye, tek adama teslim edilmiştir. Aday adayı arkadaşlarımızın emekleri boşa gitmiştir. Bu bizim suçumuz değil. 6 aydır genel merkezde başını kuma gömmüşler; adaylık verecekler. Genel başkana söylüyorum, ‘Hevesimi kırdınız.’ Genel Merkez, tabanı görmüyor. Dört aydır, ‘Ön seçim yapalım. Kim çıkarsa o aday olsun’ diyoruz. Ancak, yüzümüze bakan yok. Fethiye’de yerel seçimler var. Bir Allah’ın kulu çıkıp, ‘Aday göstereceğiz’ demiyor. CHP’nin adayı yok. İstifa dilekçesini imzalıyorum. CHP’den yapmış olduğum Fethiye Belediye Başkan aday adaylığından da çekiliyorum” dedi.

AKP ROZETİ TAKTILAR

Yılmaz, açıklamasının ardından beraberindekilerle AKP Fethiye İlçe Başkanlığı’na geçti. Yılmaz, burada AKP Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Yılmaz ve beraberindeki kendisi gibi CHP’den istifa eden 4 belediye meclis üyesine AKP rozeti takıldı. Yılmaz, buradaki açıklamasında da AKP Genel Merkezi ile görüştüğünü belirtip, artık ölünceye kadar siyasi yaşamını AKP çatısı altında sürdüreceğini kaydetti.

AKP Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser de kendilerine bir oy getirecek herkese kapılarının açık olduğunu belirtip, “Bizim sevdamız Fethiye sevdasıdır” dedi.

KaynakDHA

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL