Anasayfa GÜNCEL CHP'li Kani Beko: İşçi haklarını gasp edenlere oy vermeyin

CHP’li Kani Beko: İşçi haklarını gasp edenlere oy vermeyin

Karaburun Belediyesi’nde çalışan işçilerle bir araya gelen CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Emek bizim için yaşamdır. Yaşamın temelidir. Sizlerin emeği bugünü ve geleceği kurmaktadır. İşçi kardeşlerimin haklarını hayatım boyunca savundum ve buna devam ediyorum. Sizlerden de beklentim, sizlerin haklarınızı koruyanların yanında durmanızdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Karaburun’da işçilerle dayanışma toplantısında bir araya geldi. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, CHP’nin yeni dönem adayı İlkay Girgin Erdoğan ve DİSK 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener’in de eşlik ettiği toplantıya belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan işçiler de katıldı. İşçi haklarının iktidar tarafından sistematik olarak yok edilmeye çalışıldığı belirtilen toplantıda, İzmir Milletvekili Kani Beko, hak arama mücadelesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman işçinin yanında olduğunu unutmamalarını istedi.

Beko, “AKP iktidarının ücretlendirmeden, hak aramaya, işçi sağlığından, iş güvenliğine tüm işçi düşmanı politikalarına karşı Meclis’te ve alanlarda sürekli olarak birlikte mücadelemizi veriyoruz. Ben de belediye işçiliğinden sonra sendikacı olarak hayatını sürdüren ve işçi için ücret artışının ne demek olduğunu çok iyi bilen bir yoldaşınızım. Bugün geçim derdi çok büyüktür. AKP, ülkeyi krize sürüklemiştir. Asgari ücretin, işçinin istediği 2800 lira’ya çıkarılması için mümkün olan her fırsatta mücadele ettik, ediyoruz. Ama sistematik işçi düşmanlığıyla baş etmek zor. AKP devrilmelidir. CHP iktidarında emek ve işçimizin baş tacı olacağından, emeğin kutsallığının karşılığını göreceğinden hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

İŞÇİ HAKLARINI GASP EDENLERE OY VERMEYİN

CHP’li Beko,  “…kıdem tazminatını kaldırmak isteyenlere, işsizlik fonunu işçiler için değil başka amaçla kullananlara, ülkede 7 milyona yakın yurttaşımızı işsiz bırakanlara, iş sağlığı önlemleri alınmadığı için 25 bine yakın işçinin ölümüne neden olanlara, emeklilikte yaşa takılanların haklarını gasp edenlere, intibak yasasını çıkarmayanlara, önümüzdeki dönemde 6.5 milyon işçinin emeğini özel istihdam bürolarında satmak isteyenlere, işçinin kara günü için oluşturulmuş olan işsiz fonunu yandaşa peşkeş çekene, kadınlarımıza doğum öncesi sigorta hakkı tanımayarak demokratik ve eşitlik yolunda talep edilen hakları sistematik olarak gasp edenlere, işçilerin sendikal hak ve özgürlüklerini tanımayanlara oy vermeyin. Emekten, barıştan, demokrasiden, adaletten, eşitlikten, kardeşlikten, yaşamdan yana olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verin! Bölüşeceğiz ve tok olacağız, birleşeceğiz ve var olacağız. Biz birlikte, omuz omuza halaylar çekerek büyüyeceğiz ve iktidar olacağız” açıklamalarını yaptı.

SON HABERLER

Bakanlar/katliamlar/Çanakkale ve Anadolu

2017 değişikliği ile “siyasal sorumluluk” kavramı Anayasa’dan çıkarıldı: bakanlar kurulu ve hükümet...

İnsanlığın karşılaştığı en büyük tehdit: İklim değişikliği

Dünyanın dört bir yanında gençler, çocuklar iklim değişikliğine karşı sokaklara dökülerek, gezegenimizi...

CHP’li Yücel Özen hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir eski İl Yöneticisi ve Tire Belediye Meclis...

Uber davası ertelendi

Uber'e erişimin engellenmesi ve firmanın Türkiye'den men edilmesi talebiyle açılan dava, bilirkişi...

Yeni Zelanda saldırısında ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen saldırının ardından kendisinden haber alınamayan...

Akşener: Ekrem kardeşim niye kızdırdın bu kadar Tayyip Bey’i?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir yerel seçime gidiyoruz ama sanırsınız...

MGK’den yerel seçim mesajı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası...

Alper Taş’a sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medya kullanıcıları CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'ın başlattığı #BenimİçinBeyoğlu...

10 maddede AKP ile birlikte kaybedilen Beyoğlu

Beyoğlu’nun AKP'li yıllarda yapılan değişim ve dönüşüm ile birlikte tarihi yapısı yok...

FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED kritik faiz kararını duyurdu. FED faizi değiştirmeyerek yüzde...