Anasayfa GÜNCEL CHP'li Özel: Kriz çıkabileceği şüphesini yaymaya çalışıyorlar

CHP’li Özel: Kriz çıkabileceği şüphesini yaymaya çalışıyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Zorlu bir seçim döneminin içindeyiz. Muhtarlık seçiminden, belediye başkanlığı seçiminden bir kriz çıkabileceği şüphesini yaymaya çalışıyorlar” dedi.

Partisinin belediye başkan adayı Tuna Soykan’ın seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Kırklareli’ye gelen CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, seçim bürosu önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Özel, “Geçmişte Demokrat Parti’de, Adalet Partisi’nde, ANAP’ta, Doğru Yol Partisi’nde, MHP’de, AKP’de siyaset yapmış, ya da geçmişte oralara oy atmış ama bugün Türkiye’nin geldiği durumu görüp de baba evine dönmek isteyen herkese kapımız açık. Yerleri başköşedir, başımızın üzeridir. Bizim çimentomuz ne? Ne çıkar ilişkileri, ne beklentiler. Ne makam, ne mevki bizi bu arada tutan şey şudur. Vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, Atatürk sevgisi” dedi.

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde bir kriz çıkabilir şüphesi yaymaya çalıştığını vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

“Türkiye’de zorlu bir seçim döneminin içindeyiz. İktidar partisi, ‘Anayasayı değiştirelim güçlü Türkiye olacak, 24 Haziran’da oyu verin faizi düşüreyim, doları, avroyu düşüreyim, enflasyonu düşüreyim’ diye diye oy topladı. Ama gelinen noktada muhtarlık seçiminden, belediye başkanlığı seçiminden bir kriz çıkabileceği şüphesini yaymaya çalışıyorlar. Karşı taraf birleşmiş karşıda bir ittifak var. Bizim de burada İyi Parti ile bir birlikteliğimiz var. CHP’nin güçlü olduğu, CHP’nin kalesi olduğu bir yerde acaba CHP’liler acaba Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler bükülür mü? Sallanır mı? Aradan birileri çıkar mı diye bakıyorlar. Yakasındaki rozeti çıkartıp çekmeceye koyanlar, günü gelince yeniden takacağım diyenler bugün nasıl bir süreçte nasıl tehlikeli bir oyun oynuyorlar, onu Kırklareli görüyor mu? 31 Mart için umudun siyasetini yapıyorlar.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, CHP’nin teröristlerle işbirliği yaptığını iddia ettiğini belirterek, partilerinin teröristlerle işinin olmayacağını söyledi. Özel, “Ey Recep Tayyip Erdoğan, öyle diyor ya. Ey Recep Tayyip Erdoğan, çok sevdiğin, yere göğe koyamadığın ana ana bitiremediğin işgal kuvvetleri gelince seninkiler kırmızı halı serdi ya. O Kartal istimbotunun üstüne çıkan oradan şöyle bir bakıp yanındaki yaverine, ‘Geldikleri gibi gidecekler’ diyen mavi gözlü devin Mustafa Kemal Atatürk’ün, gazinin partisinden terörist çıkmaz kardeşim. Bizden terörist çıkmaz” dedi.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,699AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Tecavüzcü profesöre emeklilik ödülü

Dilek YeğinSahibi olduğu Vcom Hayvan Hastanesi'nde bir...

HES faciasında ölü sayısı 5’e yükseldi

Trabzon’un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesinde dün meydana gelen selde ölü sayısı 5'e...

Muhtar sokakta bulduğu yavru baykuşa sahip çıktı

Balıkesir Burhaniye ilçesine bağlı Ören Mahallesi Muhtarı İlker Kurt, sokakta bulduğu yavru...

Çavuşoğlu: BM’nin tavsiyelerini kuvvetle destekliyoruz

Dışişleri Bakanı Melüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada "BM'nin Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılmasına, sorumlularının hesap...

İzmir’de Barış Akademisyenleri’ne destek veren 88 kişiye dava açıldı

Aycan Karadağ-Berkay Sağolİzmir’de “Bu suça ortak olmayacağız”...

Bir Bakışta BirGün

Soylu Trabzon'da yaşanan ‘HES faciası’nı yalanladı

Trabzonspor’a Altınordu’dan 2 genç soluk

Trabzonspor, Altınordu forması giyen Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz ile 3 yıllık...

SODEV’den ‘yargı bağımsızlığı’ raporu

Sosyal Demokrasi Vakfı, Türkiye genelinde “Yargı Bağımsızlığı ve Yargıya Güven” isimli anket...

İmamoğlu’na destek şenliği sel felaketi nedeniyle iptal edildi

Kadıköy Yoğurt Parkı'nda bu akşam yapılması planlanan "Şarkılarımız Ekrem İmamoğlu İçin"...

Soylu’dan ‘HES faciası’na yalanlama

Trabzon'un Araklı ilçesinde şiddetli yağış sonrası HES duvarının patlaması sonucu 4 kişi...

Sonraki haber